Polak grający w Bundeslidze zachwycił swoim postępowaniem. Rafał Gikiewicz nie tylko zagrał dobry mecz, ale również pokazał się ze świetnej strony, kiedy zatrzymał pseudokibiców. Polaka chwalą fani piłki nożnej, a nagranie z jego interwencji jest bardzo popularne w sieci.

Jak podają Sportowe Fakty, wydarzenie miało miejsce w trakcie derbów Berlina. Rozgrywany był mecz pomiędzy Union Berlin a Hertha Berlin. Po zakończeniu rozgrywki, której zwycięzcą okazał Union (1:0) na boisko wbiegli pseudokibice.

Zanim jeszcze ktoś inny zdążył zareagować z bramki wybiegł Gikiewicz i zaczął krzyczeć w ich stronę, aby cofnęli się na trybuny. Polak stanął w obronie kibiców Herthy, których pseudokibice chcieli zaatakować.

Interwencja Gikiewicza, którego po chwili wsparli inny piłkarze, okazał się tak skuteczna, że agresywni mężczyźni wycofali się z murawy.

Polski piłkarz stał się podwójnym bohaterem tego meczu. Przede wszystkim skutecznie bronił i nie przepuścił żadnej bramki. Ale swoim zachowaniem dał też wzór sprzeciwu wobec agresji pseudokibiców. Teraz w stronę Gikiewicza kierowane są rozliczne pochwały, nie tylko ze strony niemieckich kibiców.

Przebojem stało się nagranie jego interwencji. Wiele osób, które były tego dnia na trybunach, chwali się też swoimi amatorskimi filmikami, na których zarejestrowali całe zajście.

Inny polski piłkarz jest tematem gorących plotek: CO DALEJ ZE ZWIĄZKIEM JAKUBA RZEŹNICZAKA I EDYTY ZAJĄC? CZY MODELKA WYBACZY ZDRADĘ PIŁKARZOWI?

Na tego artystę spadła prawdziwa tragedia: ZNANY MUZYK PRZERWAŁ TRASĘ KONCERTOWĄ. ZEWSZĄD SPŁYWAJĄ DO NIEGO KONDOLENCJE

Joanna Tec