Tego, że Boże Narodzenie 2020 będzie absolutnie wyjątkowe i to w negatywnym sensie nie trzeba mówić nikomu. Czy Polacy spędzą je na bogato? Eksperci są odmiennego zdania.

Boże Narodzenie 2020 zaskoczyło wszystkich i choć do świąt został miesiąc to już każdy z nas wie, że będą to naprawdę mocno wyjątkowe święta i to w niespodziewanym wydaniu. Chodzi tu nie tylko o obostrzenia i niemożność spędzania Wigilii i Bożego Narodzenia w większym niż pięć osób gronie zaproszonych gości spowoduje, że Polacy i tak wydadzą znacznie mniej na święta niż w latach poprzednich. Jednak to nie wszystko.

Mieszkańcy Polski sami z siebie nie zamierzają wydawać fortuny na organizację świąt i prezenty. W tym roku zapowiada się prawdziwe zaciskanie pasa! Większość z nas deklaruje chęć oszczędności, a nie świątecznej rozrzutności, która w skrajnych przypadkach wiązała się nawet z braniem szybkich kredytów. O ile mniej wydamy na nadchodzące święta? To spora kwota!

Jakie będzie wyglądać Boże Narodzenie 2020? Ile Polacy planują wydać na organizację świąt i prezenty? Specjaliści już to wiedzą, będzie zupełnie inaczej

Nie da się ukryć, że będą to wyjątkowo skromne, a nawet chude święta! Polacy w tym roku planują średnio wydać na Boże Narodzenie 744,39 złotych – o blisko tysiąc złotych mniej niż w zeszłym roku! Zeszłoroczne wydatki Polaków na grudniowe święta wynosiły blisko 1700 złotych, jak przypomina „Super Express”. Te dane to „Barometr Providenta”.

Okazuje się również, że Polacy nie spodziewają się prezentów pod choinką tak często, jak w latach poprzednich. O tym, że podarek znajdzie się pod drzewkiem mówi 62 procent badanych (w porównaniu do 80 proc. w latach poprzednich).

„Niepewność powoduje, że mniej chętnie wydajemy pieniądze. Po drugie, w związku z obostrzeniami, nie planujemy wystawnych spotkań świątecznych” – wyjaśnia Marek Zuber, ekonomista.

Jak informował portal "Życie": WSZYSCY PAMIĘTAMY POSTAĆ UROCZEGO PIOTRUSIA Z HITU „KOGEL-MOGEL”. CO STAŁO SIĘ Z SYNEM PAŃSTWA WOLAŃSKICH? LOSY DZIECIĘCEGO AKTORA SĄ ZDUMIEWAJĄCE

Przypomnij sobie: POLSKA DYPLOMACJA POINFORMOWAŁA O NOWYM ROZPORZĄDZENIU. JEST NOWA LISTA, DO KTÓREJ POLACY MUSZĄ SIĘ DOSTOSOWAĆ. MOWA O OGRANICZENIACH W PODRÓŻACH

Portal "Życie" pisał również: KASIA CICHOPEK W CENTRUM AFERY! ZNANA AKTORKA PRZESTRZEGA PRZED OSZUSTAMI I FAŁSZERSTWEM. ZŁODZIEJE ZNÓW WYKORZYSTALI JEJ WIZERUNEK DO NIECNYCH CELÓW