Szykuje się nowe 500 plus. Tym razem… dla turystyki. To pomysł Andrzeja Guta-Mostowego, posła PiS. Mówi się, że nowy projekt będzie służył osobom, których nie stać na wakacyjne wyjazdy. Został wstępnie zaakceptowany.

Andrzej Gut-Mostowy jest posłem, który otrzymał rekomendację Jarosława Gowina do objęcia funkcji wiceministra resortu Sportu i Turystyki. Zrobiło się o nim głośno przez propozycję 500 plus dla turystyki. Dodatek miałby być wydawany w bonach turystyczno-wakacyjnych.

„Projekt 500+ dla turystyki zakłada, że budżet państwa będzie dofinansowywać wypoczynek tym grupom społecznym, których obecnie nie stać na wyjazdy poza miejsce zamieszkania” – pisze poseł na swojej stronie internetowej.

Andrzej Gut-Mostowy tłumaczył, że nie jest to nowe rozwiązanie, a świetnie sprawdza się już w innych krajach Europy. Jako przykłady wymienił m.in. Węgry, Hiszpanię, Portugalię, Belgię, Wielką Brytanię i Austrię.

Jak podaje Dziennik Bałtycki, poseł opowiadał o swoim pomyśle 500+ dla turystyki na spotkaniu w Zakopanem (8 października 2019). Jarosław Gowin, który również uczestniczył w spotkaniu, uznał, że to świetne rozwiązanie.

– Jeśli po wyborach Zjednoczona Prawica będzie tworzyć rząd, to obiecuję że zrobię wszystko aby społeczne bony turystyczne stały się faktem.

– To powinien być filar polityki naszego rządu – będzie to projekt m.in. dla seniorów, którzy w innych krajach europejskich powszechnie z tego korzystają – mówił wtedy Jarosław Gowin, wicepremier oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Jak na razie nie wiadomo, kto dostałby bony wakacyjne w ramach 500+, jakie byłyby kryteria ani jak miałby być finansowany nowy projekt.

Wiadomo za to, że projekt został wstępnie zaakceptowany przez wicepremiera oraz ekspertów.

Interesujesz się tym, co dzieje się w kraju? Polecamy: KOLEJNY SZPITAL ZAWIESZA SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ. KTÓRZY PACJENCI ZOSTANĄ BEZ OPIEKI?

Halloween zbliża się wielkimi krokami. Wciąż nie wiesz, jak się przebrać? Mamy kilka propozycji! Spójrz tutaj: NIE MASZ POMYSŁU NA PRZEBRANIE HALLOWEENOWE? OTO 5 PROSTYCH PROPOZYCJI!

Martyna Piotrowska