Po chłodnym i deszczowym tygodniu w końcu zaświeci i ogrzeje nas słońce. Prognoza pogody na ten weekend zapowiada się naprawdę obiecująco.

Prognoza pogody ma w końcu dla nas dobre wieści. Po wielu dniach niskich temperatur oraz intensywnych opadach deszczu, przyszedł czas na słońce i ciepło. Najlepiej zapowiada się sobota, dlatego warto na ten dzień zaplanować długi, jesienny spacer.

Termometry wskazywać będą od 12 stopni na północy Polski do nawet 23 stopni Celsjusza na południu. Jedyną przeszkodą podczas naszego spaceru może być wiatr, który w kulminacyjnych momentach wiać będzie nawet z prędkością 60 km/h.

Zobacz również: SKAŻONE MLEKO W NIEMIECKICH SKLEPACH

Za sprawą niżu, który przemieszcza się znad Skandynawii, mogą wystąpić przelotne opady deszczu w północno-zachodniej części Polski. Silny wiatr może pojawić się w Karpatach, gdzie do południa wiać może nawet z prędkością 80 km/h oraz nad morzem – 85 km/h. Synoptycy jednak podkreślają, że po południu będzie on słabł.

Zobacz również: WYKONUJĄC PROSTE BADANIE MOŻESZ URATOWAĆ SWOJE ŻYCIE. DOWIEDZ SIĘ, JAK WYKRYĆ CHOROBĘ WE WCZESNYM STADIUM

Źródło: „pikio.pl”