Właściciele sieci niemieckich marketów Lidl, Aldi i Kaufland ostrzegają swoich klientów przed skażonym mlekiem, które zostało dopuszczone do sprzedaży. W składzie produktu znajduje się niebezpieczna bakteria. W Niemczech można zwracać mleko do sklepów.

Skażone mleko zawiera bakterię Aeromonas hydrophilia. Jest ona zaliczana do naturalnej flory bakteryjnej przewodów pokarmowych i powłok zewnętrznych ryb. Bakterie te biorą czynny udział w samooczyszczaniu się wód, zatem ich występowanie ma ścisły związek z zanieczyszczeniem środowiska. Może jednak wywoływać ostre biegunki oraz choroby żołądka i jelit.

Zobacz również: TAJEMNICA WIARY – AUTA I DOLARY. OJCIEC RYDZYK POWRACA DO TEMATU BEZDOMNEGO

Do listy sklepów, które poinformowały o istniejącym w mleku zagrożeniu, zaliczają się największe niemieckie sieci, takie jak: Aldi, Netto, Real, Lidl, Kaufland, Rewe, Edeka oraz Bartels-Langness.

Sprawa dotyczy produktu wypuszczonego na rynek przez firmę DMK GROUP oraz FUDE+Serrahn Milchprodukte GmbH & Co. KG. Zatrute mleko zawiera 1,5% tłuszczu (1 litr) i oznaczone jest symbolem jakości zdrowotnej DE NW 508 EG.

Wszystkim osobom, które zakupiły skażone mleko, zostanie zwrócona gotówka. Należy się jednak zgłosić do wymienionych sklepów bez konieczności posiadania paragonu – donosi t-online.de.

Zobacz również: ODESZŁA WIELKA GWIAZDA. NA DŁUGO ZOSTANIE W PAMIĘCI WIDZÓW KULTOWEGO SERIALU

Źródło: „o2.pl”