Problem nieprzyjemnego zapachu naszych ręczników to dość częsta komplikacja naszego codziennego życia. Ponadto wilgotny ręcznik to prawdziwe siedlisko bakterii. Co robić by ręcznik, którego używamy każdego dnia był zdatny do użycia przez okres dłuższy niż dwa dni? Mamy dla Ciebie rady, które dadzą Ci wytchnienie od tego typu zmartwień.

Po pierwsze trzeba zrezygnować z płynów do płukania. To one sprawiają, że ręczniki tracą swoją chłonność i że szybciej namnażają się na nich bakterie.

Po drugie – zamiast płynu, do płukania ręczników należy użyć octu. Wystarczy wlać kilka łyżek do dozownika pralki, żeby nasze ręczniki stały się bardziej chłonne i dłużej były czyste.

Ocet nie pozostawi na materiale nieprzyjemnego zapachu, a pomoże wyeliminować bakterie i roztocza.

Zobacz również: KRADZIEŻ NA STACJI BENZYNOWEJ. POLICJA PROSI O POMOC W POSZUKIWANIACH

Jeśli chcesz odświeżyć ręczniki, których obecnie używasz, również wystarczy, że wypłuczesz je w wodzie z dodatkiem octu. Ważne też, aby ręczniki – po praniu, płukaniu czy użyciu – dokładnie wyschły.

Ponadto pamiętaj, żeby ręczniki prać w temperaturze minimum 60 stopni Celsjusza.

Nie chowaj więc lekko wilgotnych ręczników do szafki, a po wytarciu się odwieś ręcznik do wyschnięcia. Najlepiej poza wilgotną łazienką.

To samo dotyczy przechowywania. Ręczniki najlepiej przechowywać w suchym miejscu, a szafka w łazience na pewno do takich nie należy.

Zobacz również: EDYTA GÓRNIAK NIE CZUJE SIĘ NAJLEPIEJ. ZDRZADZIŁA, ŻE MA ZAKWASY I BOLĄ JĄ PLECY

Źródło: „mamadu.pl”