Dzięki nowemu rządowemu programowi możesz dostać aż 490 złotych od państwa! Co musisz zrobić? Wystarczy, że do niego przystąpisz.

Wdrażane w chwili obecnej w największych polskich firmach Pracownicze Plany Kapitałowe to nowy rządowy projekt. Na razie przystąpiły do niego firmy zatrudniające więcej niż 250 pracowników, stopniowo dołączą do niego również mniejsze przedsiębiorstwa.

Program automatycznie rejestruje wszystkich pracujących w wielu od 18 do 55 lat. Twój wiek wynosie więcej niż 55 lat? Nie martw się, możesz dołączyć do niego mając nawet 59 lat. Wystarczy, że złożysz wniosek i wytrwasz w nim przez rok.

PPK jest programem dowolnego oszczędzania, pieniądze wpłacasz sam ( standardowa wersja mówi o kwocie równej 2 proc. pensji), ale także Twój pracodawca (1.5 proc. pensji brutto). Mało tego, do programu dopłaci także państwo. Co roku otrzymasz od niego 240 zł, a także jednorazowo 250 zł z tytułu tzw. Kwoty powitalnej, co daje nam aż 490 zł!

Ważne!Nie należy śpieszyć się z wypłatą zgromadzonych środków i tuż po ukończeniu 60-ciu składać wniosek o zamknięcie PPK. Warto wstrzymać się do momentu wypłacanych przez państwo 240 złotych. Inaczej przepadną.

Zobacz także: SPRZECIW WOBEC NOWEGO PROGRAMU RZĄDU. MNÓSTWO POLAKÓW NIEZADOWOLONYCH ZE ŚWIADCZEŃ!

Zobacz także: PRAWA JAZDY DO WYMIANY? PRZYGOTUJ SIĘ, BO ZAPŁACISZ MINIMUM 300 ZŁOTYCH!

Źródło:”Fakt.pl”