Już wiadomo, że kolejnymi Igrzyskami zajmie się wicepremier Jacek Sasin. Mówiono i przypuszczano, że to on obejmie pełnomocnictwo w zarządzie organizacji tak wielkiego wydarzenia, lecz teraz jest to pewne. Polityk z partii PiS , szef Ministerstwa Aktywów Państwowych, zorganizuje następne w Europie igrzyska sportowe.

Igrzyska będą miały miejsce w Krakowie i w Małopolsce. Sasin oficjalnie już zorganizuje tam imprezę na skalę europejską. Decyzja nie jest dużym zaskoczeniem, a wybór wicepremiera, tak ważnego stanowiska, wyraża powagę sytuacji. Sam Sasin był już nawet przy rozmowach na temat imprezy jaką są igrzyska w samym Rzymie.

źródło: onet.pl

Jacek Sasin jako organizator spodowował wiele głosów, które nie są pewne wydarzenia, z racji na organizowane częściowo mniejsze inwestycje – z niepowodzeniem. Należy pamiętać, że inwestycja, która pochłonęła ogromne kwoty – 70 mln złotych, była bardzo niepotrzebną i okazała się nie przydać. Mowa o wyborach korespondencyjnych.

Sam Sasin odniósł się do swojego stanowiska w zarządzie organizacyjnym wielkie wydarzenie europejskie. Napisał na Twitterze, że impreza ta będzie krokiem w kierunku normalnej rzeczywistości, podkreślił że ważne jest skupienie na tym, aby elementy organizacji przetrwały na dłużej i wspierały Polskę i region małopolski.

Komentatorzy i specjaliści nie wiedzą do końca jak się ustosunkować, gdyż tak istotne kwestie jak same koszty przedsięwzięcia, nie są znane, nie zostały ujawnione. Pojawiły się także głosy przypominające o referendum parę lat wcześniej, w którym wyszło że mieszkańcy sprzeciwili się organizacji zimowych igrzysk w centrum Małopolski.

źródło: Twitter

Jednak prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski, podkreśla że czasu jest dosyć sporo, bo aż 3 lata i przy dobrej organizacji i wsparciu finansowym rządu, wszystko powinno się udać i nie powinno obciążyć niepotrzebnie miasta.

Może cię zainteresować:Agata Duda nagle wyszła z obchodów Święta Niepodległości! Jaki miała powód? Wielu widzów było zaskoczonych, Pierwsza Dama miała ważne zadan

W tym tygodniu także:Mateusz Morawiecki wydał specjalne oświadczenie w sprawie szczepionek na COVID-19. Co powiedział na ten temat premier