Jak przypomina portal "Super Express", 75-letnia Alicja Majewska w dalszym ciągu koncertuje. Z całą pewnością jej aktywność nie jest tylko podyktowana pasją do muzyki, ale także koniecznością. Artystka nie ukrywa, że jej emerytura jest skrajnie niska i nie byłaby w stanie się za nią utrzymać. To dlatego zmuszona jest w dalszym ciągu pracować. Ile wynosi świadczenie Alicji Majewskiej? Jak gwiazda reperuje domowy budżet?

Alicja Majewska zdradziła, ile wynosi jej emerytura

Alicja Majewska nie ukrywa, że jej sytuacja finansowa byłaby skrajnie trudna, gdyby miała się utrzymywać tylko ze świadczenia wypłacanego jej przez ZUS. Emerytura artystki wynosi nieco ponad 1 tysiąc złotych. To sprawia, że 75-letnia artystka nadal pozostaje aktywna zawodowo i artystycznie.

Majewska w dalszym ciągu występuje na scenie, a jej zarobki uzależnione są od tego, ile w danym miesiącu daje koncertów. Październik będzie dla artystki wyjątkowo dobrym miesiącem, bo ma się w nim odbyć aż 14 koncertów. Wydarzenia zaplanowane są w różnych zakątkach kraju, co sprawia, że gwiazda ma kalendarz wypełniony aż po brzegi.

Alicja Majewska zniknęła z programu "The Voice Senior"

Do niedawna gwiazda miała okazję dorobić także w programie "The Voice Senior", w którym zasiadała w fotelu trenerki. Alicja Majewska nie pojawiła się w ostatniej edycji muzycznego show. Jej miejsce zajęła Alicja Węgorzewska.

W rozmowie z portalem "Pomponik" artystka przyznała, że rozstanie z TVP miało związek z jej działalnością artystyczną. "Mam szereg działań związanych z nagraniem płyty, piosenek itd." - mówiła wtedy. Ze słów Alicji Majewskiej wynikało, że do rozstania doszło za porozumieniem stron i nie było mowy o zwolnieniu.

"Ja się nie obraziłam na "Voice Senior" zdecydowanie i "Voice Senior" też się na mnie nie obraził" - podkreśliła.

Wybieracie się na koncert Alicji Majewskiej?

To też może cię zainteresować: Najpierw zwolnienie prowadzących, a teraz to. Widzów programu "Dzień dobry TVN" czekają kolejne zmiany

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jan Holoubek wyreżyserował film poświęcony Tomaszowie Komendzie. "Żałuję, że ta historia nie ma szczęśliwego finału"

O tym się mówi: Wciąż trwają poszukiwania Krzysztofa Dymińskiego. Internauci wskazują kolejny trop. To tam chłopak mógł się pojawić