Jak przypomina portal "Wirtualna Polska", w ostatnich dniach jednym z tematów rozgrzewających media, jest kwestia tzw. afery wizowej. Swoje trzy grosze w tej kwestii postanowili dorzucić kabareciarze z Neo-Nówki. Zrobili to, modyfikując nieco swój stary skecz.

Neo-Nówka znów punktuje władze

Jakiś czas temu spore zamieszanie wywołała odświeżona wersja "Wigilii", w której kabareciarze bezlitośnie wykpili obecną władzę, choć i opozycja nie została tu przedstawiona w samych superlatywach. Jednak to właśnie politycy obozu dobrej zmiany najgłośniej krytykowali skecz Neo-Nówki.

Dziś, kiedy wolne media donoszą o aferze wizowej, kabareciarze po raz kolejny sięgnęli do przepastnego archiwum i wrócili z nieco odmienioną wersją skeczu o uchodźcach z Dubaju. W tym przypadku zmiana miała charakter kosmetyczny, bo ograniczyła się tylko i wyłącznie do tytułu.

"Uchodźcy z Dubaju" zostali przekształceni przez artystów kabaretowych na "Filmowców z Mumbaju".

Nawiązanie jest oczywiste

Każdy, kto słyszał o aferze wizowej, bez problemu dostrzeże oczywiste nawiązanie do hindusów, którzy dostali wizy podszywając się za filmowców z Bollywood. Jak się okazało, osoba podająca się za choreografa w ogóle nie umiała tańczyć, aktor nie był w stanie wymienić filmów, w których grał, a rzekomy producent na co dzień zajmował się rozwożeniem warzyw.

"Po raz kolejny życie przegoniło kabaret. Możecie zobaczyć nasz proroczy skecz, który, pomimo upływu czasu, idealnie pasuje do aktualnej sytuacji" - napisali kabareciarze w swoich mediach społecznościowych.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Anna Lewandowska przerwała milczenie w sprawie Roberta Lewandowskiego. "Wiem, jak mu jest ciężko"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wraca sprawa Kamilka z Częstochowy. Osoby poruszone losem chłopca domagają się wyciągnięcia konsekwencji. Protest pod szkołą 8-latka

O tym się mówi: Niebywałe, co spotkało polskich siatkarzy po przylocie do kraju. Polacy są dumni z naszych reprezentantów. Sceny na lotnisku poruszają do głębi