Jak przypomina portal "Goniec", choć niewiele osób miało już okazję zobaczyć najnowszy film Agnieszki Holland, produkcja wzbudziła sporo emocji wśród polityków obozu władzy. Reżyserkę mocno skrytykował minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jego słów nie zostawił bez komentarza Jerzy Owsiak. Zwrócił się bezpośrednio do polityka. Przy okazji oberwało się też Telewizji Polskiej. Poznajcie szczegóły!

Najnowszy film Agnieszki Holland znalazł się w ogniu krytyki

Film Agnieszki Holland "Zielona granica" jest jedną z dwóch polskich produkcji, jakie pokazywane są w trakcie festiwalu filmowego w Wenecji. Produkcja Holland od dawna budzi sporo emocji i mierzy się z krytyką zarówno ze strony polityków obecnego obozu władzy, jak i pracowników TVP. Swoją recenzję filmowi Holland wystawił między innymi Zbigniew Ziobro.

"W III Rzeszy Niemcy produkowali propagandowe filmy pokazujące Polaków jako bandytów i morderców. Dziś mają od tego Agnieszkę Holland" - napisał minister sprawiedliwości na Twitterze.

Ocena polityka wywołał ogromne poruszenie. Obojętnie wobec nich nie przeszedł Jerzy Owsiak.

Jerzy Owsiak reaguje na słowa Ziobry

Pomysłodawca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie przebierał w słowach. Zwracając się do szefa resortu sprawiedliwości, Owsiak stwierdził, że nazistowską propagandę, o której mówił polityk, znajdziemy w Telewizji Polskiej. Przypomniał materiał stworzony przez panią Piele, który uderzał w WOŚP, a także wymazywanie serduszek fundacji.

"Zagrał pan nazistowską kartą, która wpisuje się niesamowicie we współczesny język ekipy rządzącej. Jest to podłe, przerażające i pełne strachu o najbliższą przyszłość" - stwierdził Owsiak.

Dyrygent WOŚP zapowiedział, że jego podpis znajdzie się pod listem broniącym Agnieszki Holland. Wyraził również nadzieję, że jeszcze przed wyborami Ziobro będzie musiał odwołać każde "podłe słowo" przed "niezależnym polskim sądem".

A wy, co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Marcin Hakiel ujawnił, jak dzieci zareagowały na wieść o rozwodzie. Bardzo smutne słowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wojciech Glanc ostrzega przed zbliżającą się zimą. "Czuję, jak gazety krzyczą, że nawiedziło nas zjawisko, które jeszcze nigdy nie wystąpiło"

O tym się mówi: Nawałnica zrywała mosty, uszkadzała linie energetyczne, zalewała drogi i domy. "To przypomina apokalipsę" wskazują lokalne władze