Jak informuje portal "Super Express", w wieku 80. lat zmarł Andrzej Wilk. Jego talent mogliśmy podziwiać na deskach teatru, a także na srebrnym ekranie. Widzowie mieli go okazję oglądać w filmie "Sól ziemi czarnej" Kazimierza Kutza. Odejście aktora wywołało ogromne poruszenie wśród jego współpracowników oraz fanów jego talentu.

Nie żyje Andrzej Wilk, znany i ceniony aktor

Informacje o śmierci Andrzeja Wilka przekazał w mediach społecznościowych Teatr Polski w Podziemiu. Pod krótkim wpisem pojawiła się lawina komentarzy.

"Wspaniały aktor i człowiek, smutne",

"Żegnaj drogi Przyjacielu... Zrobimy Teatr po Tamtej Stronie!",

"Bardzo smutna wiadomość" - to tylko część z pożegnalnych wpisów, jakie znajdziemy pod informacją o śmierci artysty.

Kim był Andrzej Wilk?

Andrzej Wilk przyszedł na świat 30 stycznia 1943 roku. Był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Występował na deskach Teatru Polskiego, Teatru Dramatycznego, Teatru Współczesnego we Wrocławiu, Teatru Polskiego w Poznaniu.

W 1994 roku został wyróżniony za najlepszy epizod teatralny w "Matce Joannie od Aniołów". W 2002 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Wilk występował nie tylko w Teatrze, ale także w filmach. W jego dorobku artystycznym znajdziemy role m.in. w filmie "Sól ziemi czarnej" w reżyserii Kazimierza Kutza. Wcielał się wówczas w postać Alojzego. Wystąpił także w "Wielkim Szu", "Erratum", czy serialu "Gorący temat".

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom Andrzeja Wilka składamy wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Wyszło na jaw, jaka Małgorzata Rozenek-Majdan jest w rzeczywistości. Sąsiadka gwiazdy ujawniła prawdę. Kobieta powiedziała o wszystkim bez cenzury

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wojciech Glanc ostrzega przed zbliżającą się zimą. "Czuję, jak gazety krzyczą, że nawiedziło nas zjawisko, które jeszcze nigdy nie wystąpiło"

O tym się mówi:Nie żyje 27-letnia kobieta. Kasia po porodzie zapadła w śpiączkę. Rodzina jest przekonana, że doszło do lekarskiego błędu