Jak informuje portal "Super Express", w wieku 97. lat zmarł Zdzisław Zaczyk, wybitny tenor operowy. Przez ostatnie 8 lat artysta przebywał w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, do którego wprowadził się z żoną aktorką Agnieszką Byrską-Zaczyk. Z informacji przekazanych przez tabloid wynika, że śpiewak w ostatnim czasie ciężko chorował.

Kim był Zdzisław Zaczyk?

Zdzisław Zaczyk przyszedł na świat w 1925 roku w Krakowie. Występował w Krakowskim Chórze Wawelskim, choć nie marzył o karierze śpiewaka. Zamierzał zostać konstruktorem, dlatego zdecydował się na studia na Politechnice Krakowskiej, na Wydziale Lotniczym. Jego ojciec nie chciał, żeby talent syna się zmarnował, dlatego zaprowadził go na przesłuchania do Ady Sari.

Legendarna śpiewaczka wzięła Zaczyka pod swoje skrzydła. Po tym, jak Sari przeniosła się do Warszawy, młody śpiewak poszedł w jej ślady. W stolicy ukończył studia wokalne w Konserwatorium Warszawskim.

W 1954 roku zadebiutował na deskach Operetki Warszawskiej i od razu odniósł wielki sukces. Przez kolejne lata to on obsadzany był we wszystkich partiach tenorów zarówno w klasycznych jaki i współczesnych operetkach.

Sukcesy nie tylko w życiu zawodowym

Zdzisławowi Zaczykowi udało się nie tylko odnieść sukces zawodowy, ale i prywatny. W pracy poznał Agnieszkę Byrską, którą poślubił w 1956 roku. Od tej pory byli nierozłączni. Przez wiele lat żyli w swoim ukochanym domu, ale przed 8-laty zdecydowali się przenieść do Skolimowa. Nie była to dla nich łatwa decyzja, ale jak przyznali, nie pożałowali jej.

Z informacji przekazanych przez "Super Express" wynika, że w ostatnim czasie Zaczyk był przykuty do łóżka i ciężko chorował. Przez cały czas czuwała przy nim jego ukochana żona.

Zdzisław Zaczyk zmarł w nocy z czwartku 30 sierpnia na piątek 1 września w Skolimowie.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom Zdzisława Zaczyka składamy wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Żona Jurka Owsiaka zwróciła się do kobiet z ważnym apelem do Polek. Lidia Niedźwiedzka-Owsiak nie przebierała w słowach

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Katarzyna Cichopek zdobyła się na szczere wyznanie. "Wiele mnie kosztowały". O co dokładnie chodzi

O tym się mówi: Nie na takie wieści liczyli fani Celine Dion. Stan artystki jest coraz poważniejszy. Siostra gwiazdy apeluje o modlitwę