Jak podaje portal "Goniec", Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak zostali uhonorowani Medalem Wolności Słowa. Odbierając nagrodę, żona Owsiaka zwróciła się z niezwykle ważnym apelem do Polek. Wszystko w kontekście nadchodzących wyborów parlamentarnych. Co dokładnie powiedziała?

Medale Wolności Słowa rozdane

W środę 30 września rozdano Medale Wolności Słowa. Uroczystą galę zorganizowano w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Nagrodę specjalną wręczono Lechowi Wałęsie. W trakcie swojego wystąpienia były prezydent i legenda Solidarności wskazywał na łamanie prawa przez obecny obóz władzy i zaapelował o wzięcie udziału w nadchodzących wyborach.

Wałęsa wezwał rodaków by ci "ratowali Polskę przed wojną domową", która jego zdaniem jest nieunikniona, kiedy po raz kolejny po władzę sięgnie obóz Zjednoczonej Prawicy.

Medalami Wolności Słowa zostali uhonorowani również Jerzy Owsiak i jego żona Lidia-Niedźwiedzka-Owsiak. Nagrodę przyznano im w kategorii Obywatel. To właśnie przy tej okazji żona dyrygenta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwróciła się do Polek z ważnym apelem.

Żona Jurka Owsiaka apeluje do Polek

Odbierając Medal Wolności Słowa Lidia Niedźwiedzka-Owsiak postanowiła zwrócić się do Polek. W swoim krótkim wystąpieniu zwróciła uwagę, że zaledwie 30 procent uprawnionych do głosowania kobiet. Stąd też jej prośba.

"[...] chcę zaapelować do wszystkich pań: wyjdźcie z domu i oddajcie głos. Wiele od nas zależy, razem stanowimy ogromną siłę. Jest mnóstwo rzeczy, które kobiety denerwują. To bardzo restrykcyjna ustawa aborcyjna, zapaść w służbie zdrowia, szkoła. To się musi zmienić" - wskazywała żona Jurka Owsiaka.

Na tym jednak nie poprzestała. Najmocniej oberwało się obecnemu szefowi resortu edukacji i nauki Przemysławowi Czarnkowi. Zdaniem Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak szkoła jest zagrożona pod rządami wspomnianego polityka i jeśli nie dojdzie do zmiany, to szkoła i uczniowie wciąż będą zagrożeni.

Lida Niedźwiedzka-Owsiak, Jerzy Owsiak/YouTube @PLOTKI @247
Lida Niedźwiedzka-Owsiak, Jerzy Owsiak/YouTube @PLOTKI @247
Lida Niedźwiedzka-Owsiak, Jerzy Owsiak/YouTube @PLOTKI @247

Jak oceniacie apel żony Jerzego Owsiaka?

To też może cię zainteresować: Zygmunt Chajzer zabrał głos w sprawie najnowszych doniesień na temat swojego syna. "Coś kiepskiego z TVN" grzmi ojciec Filipa Chajzera

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kobieta przez cztery dekady żyła w przekonaniu, że jej syn nie żyje. Jeden telefon zmienił wszystko

O tym się mówi: Policja ostrzega. Mogą zapukać do naszych drzwi. Konsekwencje takiej wizyty mogą być wyjątkowo przykre. O co dokładnie chodzi