Jak przypomina portal "Super Express", pod koniec ubiegłego roku media obiegła informacja o hospitalizacji Elżbiety Dmoch. Wokalistka zespołu "Dwa plus Jeden" zasłabła w swoim domu. Na szczęście dzięki troskliwej opiece personelu medycznego udało jej się odzyskać siły. Niestety wróciła do mieszkania, które jest w opłakanym stanie i nie jest przystosowane dla osoby z poważnymi problemami zdrowotnymi. Sytuację tę chce zmienić Polska Fundacja Muzyczna, która zbiera środki na remont lokum Dmoch.

Elżbieta Dmoch wycofała się z życia publicznego

Elżbieta Dmoch przed wieloma laty zdecydowała się całkowicie wycofać się z życia publicznego. Po śmierci ukochanego byłego męża Janusza Kruka artystka mierzyła się z depresją. Najpierw zaszyła się w niewielkim domku we wsi Gładków, a potem wróciła do mieszkania na Saskiej Kępie. Niestety lokum, w którym mieszka wymaga generalnego remontu.

Janusz Kruk, Elżbieta Dmoch/YouTube @Fani zespołu 2 plus 1
Janusz Kruk, Elżbieta Dmoch/YouTube @Fani zespołu 2 plus 1
Janusz Kruk, Elżbieta Dmoch/YouTube @Fani zespołu 2 plus 1

Polska Fundacja Muzyczna zorganizowała zbiórkę pieniędzy na ten cel. Z pozyskanych środków udało się do tej pory wyremontować kuchnię i łazienkę mieszkania Elżbiety Dmoch. Przedstawicielka organizacji wskazała, że dzięki wsparciu spółdzielni mieszkaniowej możliwe było dokonanie wymiany instalacji hydraulicznej, a także części instalacji elektrycznej.

Wymieniono również wszystkie stare płytki i zastąpiono je nowymi. Ich wybór był oczywiście skonsultowany z wokalistką "Dwa plus Jeden".

Jaki jest stan Elżbiety Dmoch?

Magdalena Porzyńska z Polskiej Fundacji Muzycznej w rozmowie z "Plejadą" zdradziła również, jak dziś czuje się Elżbieta Dmoch. Jak zaznaczyła, stan piosenkarki uniemożliwia jej branie udziału w remoncie i w czasie większości prowadzonych prac, po prostu nie ma ich w środku.

Artystka porusza się przy użyciu chodzika. Lokal z lat 70. ubiegłego wieku nie był do tej pory nigdy remontowany. Nie był też w ogóle przystosowany dla osoby z niepełnosprawnością. Wszystko zmieni się po zakończonym remoncie.

Elżbiecie Dmoch życzymy dużo zdrowia.

To też może cię zainteresować: Na jaw wyszła tajemnica z przeszłości Zenka Martyniuka. Wiele osób nie miało o tym pojęcia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Teściowa utrzymywała, że jej wnuczka jest owocem zdrady. Obie zrobiły testy DNA. Wyniki odkryły rodzinną tajemnicę

O tym się mówi: Tak władze chcą zwiększyć dzietność. Nowożeńcy dostaną całkiem sporą sumę. Są jednak pewne warunki