Jak przypomina portal "Wirtualna Polska", w miniony weekend odbył się Polsat SuperHit Festiwal 2023. Trzeciego dnia sopocka scena należała do artystów kabaretowych. Jednym z najgłośniejszych okazał się występ Jerzego Kryszaka, który wykonał piosenkę o "szczęśliwej Polsce".

Jerzy Kryszak dostał owację na stojąco

73-letni Jerzy Kryszak od lat bawi polską publiczność. Nie zabrakło go również w czasie Polsat SuperHit Festiwal 2023. W trakcie występu komika kilkukrotnie dało się słyszeć burzę oklasków, a jego występ zwieńczyła owacja na stojąco. Publiczność zachwyciła melorecytacja Kryszaka, w której nie zabrakło odniesień do rządzących.

Do melodii utworu "Szczęśliwej drogi już czas", Kryszak napisał słowa, które są z jednej strony smutną diagnozą tego, co jest i wyrazem nadziei, że kiedyś wszystko wróci na właściwe tory. "Pokłócili nas dla elektoratu braw. Dla partyjnych swoich gier, dla prywatnych swoich spraw" - rozpoczął swój występ komik, śpiewając, że "szczęśliwej Polski już czas".

Cały występ Jerzego Kryszaka zobaczycie poniżej.

"Tylko Kryszak"

Po kabaretowym widowisku w trakcie Polsat SuperHit Festiwal w sieci pojawiło się wiele komentarzy. Niestety internauci nie byli zachwyceni poziomem, jaki zaprezentowali kabareciarze.

Nie brakuje komentarzy, że jedynie występ Jerzego Kryszaka był jedynym, który można było oglądać bez zażenowania.

"To było bardzo słabe. Tylko pan Kryszak osiągnął poziom mistrzowski. Piosenką rozwalił system. Reszta bardzo, bardzo, bardzo słaba" - czytamy w jednym z komentarzy.

Jerzy Kryszak/YouTube @Polsat
Jerzy Kryszak/YouTube @Polsat
Jerzy Kryszak/YouTube @Polsat

Nie brakowało głosów, że kabaretowe występy w ramach festiwalu Polsatu były "mierne" i prezentowały "poziom TVP". "Dramat!" - kwitowali internauci.

A wy, co sądzicie o występie Jerzego Kryszaka i popisach pozostałych kabareciarzy?

To też może cię zainteresować: Ważne informacje dla milionów mieszkańców Polski. Na dopełnienie ważnego obowiązku zostało tylko kilka dni. Kto nie zdąży będzie musiał słono zapłacić

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Roxi Węgiel zaręczyła się. W sieci zawrzało, o czym mowa

O tym się mówi: Krzysztof Jackowski z nową porażającą przepowiednią. Jasnowidz zapowiada powrót paragonów wprost z horroru. Czy Polacy zostaną z pustymi portfelami