Jak przypomina portal "Pomponik", Barbara Brylska była uznawana za jedną z najpiękniejszych aktorek w latach 60. i 70. ubiegłego wieku. Przez lata cieszyła się powodzeniem zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Niestety trzy dekady temu aktorce przyszło się mierzyć z osobistym dramatem, jakim była śmierć córki. Brylska nigdy nie pogodziła się z tym, co się wówczas stało.

Barbara Brylska zapisała się w pamięci widzów wspaniałymi rolami

Barbara Brylska była jedną z najpiękniejszych i najzdolniejszych aktorek. Widzowie wciąż pamiętają jej występ w "Faraonie", czy "Panu Wołodyjowskim". Talent i uroda zapewniły jej rozpoznawalność i sympatię widzów nie tylko w Polsce, ale także w państwach całego bloku wschodniego.

Niestety 15 maja 1993 roku Barbara Brylska musiała się zmierzyć z ogromną osobistą tragedią. To właśnie tego dnia w wypadku samochodowym zginęła jej córka. 20-letnia wówczas Basia Kosmal wracała wspólnie z Xawerym Żuławskim z planu filmowego w Łodzi. W pewnym momencie kierujący samochodem Żuławski stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w drzewo. Córka Brylskiej zginęła na miejscu.

Barbara Brylska w "Faraonie"/YouTube @Paula Rodak
Barbara Brylska w "Faraonie"/YouTube @Paula Rodak
Barbara Brylska w Faraonie/YouTube @Paula Rodak

Życie na kredyt

W wydanej autobiografii Barbara Brylska przyznała, że jej córka zawsze żyła niejako na kredyt i od poczęcia mierzyła się z ciążącym nad nią cieniem śmierci. Po dwóch ciążach zakończonych poronieniem Brylskiej ponownie udało się zajść w ciążę.

"Pamiętam dokładnie, kiedy została poczęta nasza córeczka. Tego dnia mieliśmy wypadek samochodowy, gdy wraz z mężem wracaliśmy z Łodzi do Warszawy. Padał deszcz, wpadliśmy w poślizg i cudem unikając czołowego zderzenia, znaleźliśmy się w rowie po drugiej stronie szosy" - opisywała Brylska.

Kiedy aktorka była w 4. miesiącu ciąży doznała silnego krwotoku. Wszystko na planie filmu. Na szczęście ciążę udało się utrzymać. Kolejne chwile grozy nastały w czasie porodu. Dziewczynka urodziła się owinięta pępowiną i konieczna okazała się jej reanimacja.

Barbara Brylska/YouTube @Paula Rodak
Barbara Brylska/YouTube @Paula Rodak
Barbara Brylska/YouTube @Paula Rodak

Ostatecznie przeznaczenie dopadło Basię Kosmal w czasie tamtego feralnego wypadku. Po jej śmierci Brylska zdecydowała się wycofać z show-biznesu. Skoncentrowała całą swoją uwagę na synu, a potem na wnuku.

A wy, którą rolę Barbary Brylskiej zapamiętaliście najlepiej?

To też może cię zainteresować: Policja potwierdza, to, o czym Krzysztof Jackowski mówił od dawna. O co dokładnie chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Pilne wieści od Jarosława Kaczyńskiego. Program 500 plus zmienia się. O co chodzi

O tym się mówi: O Meghan Markle znów zrobiło się głośno. Czy żona księcia Harry'ego spodziewa się kolejnego dziecka. Te zdjęcia rozwiewają wątpliwości