Jak podaje portal "Pomponik", 21 marca bieżącego roku zmarł legendarny prezenter TVP Adam Bronikowski. Informację o jego odejściu przekazał jego syn Marcin. Wiadomo już, kiedy odbędzie się ostatnie pożegnanie Bronikowskiego.

Nie żyje Adam Bronikowski

Adam Bronikowski współpracował z Telewizją Polską przez 56 lat. Informację o śmierci 86-letniego dziennikarza poinformował jego syn Marcin Bronikowski. W poruszającym wpisie syn redaktora podkreślił, że był on nie tylko "wybitnym dziennikarzem", ale także "erudytom i przyjacielem".

Marcin Bronikowski podkreślił, że śmierć ojca była dla niego ogromnym ciosem. "Nie ma słów, żeby opisać ból mojego serca" - dodał syn zmarłego dziennikarza.

Kim był Adam Bronikowski?

Adam Bronikowski przyszedł na świat 6 września 1936 roku. Był absolwentem dziennikarstwa. Po ukończeniu studiów zaczął współpracę ze "Słowem Powszechnym". Kierował również redakcją "Przeglądu Technicznego".

Jego przygoda z TVP rozpoczęła się w 1967 roku. Największą rozpoznawalność przyniosło mu prowadzenie "Dziennika telewizyjnego", w którym kierował działem publicystyki. W kolejnych latach prowadził takie programy publicystyczne, jak: "Pod znakiem jakości", "Kraj", czy "Plusy i minusy".

W swoim dorobku zawodowym Bronikowski ma również prowadzenie audycji na żywo, jaką był program "Rozmowa na telefon". Był również twórcą dokumentalnego cyklu "Tam, gdzie żyją Tygrysy", w którym przybliżał widzom kontynent azjatycki.

Ostatnie pożegnanie Adama Bronikowskiego

Marcin Bronikowski w swoich mediach społecznościowych zamieścił informację o terminie pogrzebu swojego ojca. Ostatnie pożegnanie dziennikarza ma się odbyć w poniedziałek 27 marca. Rozpocznie się ono od mszy żałobnej odprawionej w Kościele Środowisk Twórczych w Warszawie o godzinie 13:00.

O godzinie 15:00 ciało dziennikarza zostanie odprowadzone spod bramy głównej cmentarza Powązki Wojskowe do rodzinnego grobu.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom Adama Bronikowskiego składamy wyrazy współczucia, życząc im dużo siły w tym niełatwym dla nich czasie.

To też może cię zainteresować: Poczta Polska zabiera głos w sprawie abonamentu RTV. Kto powinien spodziewać się kontroli

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Książę William z niezapowiedzianą wizytą w Polsce. Fani zaskoczeni nieobecnością Kate. Plotki są niepokojące

O tym się mówi: Antek Królikowski znów wpakował się w kłopoty. Czy aktor po raz kolejny złamał prawo. Ekspertka nie ma co do tego wątpliwości