W środę 22 marca, książę William z Wielkiej Brytanii wybrał się z niespodziewaną wizytą do Polski, by wyrazić wdzięczność polskim wojskowym za pomoc Ukrainie, a potem doszło do spotkania z emigrantami, którzy uniknęli bezpośrednich skutków konfliktu z Rosją, by poznać ich doświadczenia.

Dziedzic tronu udał się do Rzeszowa, gdzie zamierzał odbyć spotkanie z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem, a także przeprowadzić rozmowę z członkami polskich sił zbrojnych i stacjonującymi tu oddziałami brytyjskimi - poinformowało biuro księcia.

Książę pojawił się w Polsce bez żony u boku

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @kate.and.william.of.wales

„Jestem tutaj, albowiem chcę osobiście podziękować polskim i brytyjskim żołnierzom współdziałającym w ścisłym i kluczowym partnerstwie” – stwierdził William w wypowiedzi dla polskich mediów. „Chcę też oddać cześć inspirującemu człowieczeństwu narodu polskiego. Otworzyliście swoje serca tak samo, jak wasze domy”.

Po spotkaniach z wojskowymi książę Walii miał w planie udanie się do Warszawy w celu złożenia wizyty w biurowcu, który przekształcono w ośrodek noclegowy dla około 300 ukraińskich kobiet i dzieci, które uciekły z własnego kraju.

To była niezapowiedziana wizyta, która wzbudziła zainteresowanie mediów także z innego powodu. Jak się bowiem okazało, wedle doniesień "Pomponika", nie było księżnej Kate u boku męża. Jej absencja mocno zaskoczyła wszystkich zainteresowanych tematem wizyty księcia w Polsce.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @kate.and.william.of.wales

Jak czytamy w tabloidzie, osoba z bliskiego otoczenia książęcej pary wyznała, że wielce prawdopodobne jest to, że małżonkom wciąż nie udało się zakopać przysłowiowego topora wojennego po niedawnej awanturze, podczas której - wedle zeznań świadka - dochodziło do dantejskich scen. Ponoć para, która zdaje się być ostoją spokoju i elegancji, potrafi w chwilach wzburzenia ciskać w siebie wzajemnie talerzami i innymi niebezpiecznymi przedmiotami.

Co o tym sądzicie?

Zerknij: Tu ratują życie Marty Kubackiej. Żona Dawida Kubackiego trafiła w najlepsze ręce w Polsce

O tym się mówi: Odszedł znakomity polski aktor. Występował nie tylko w teatrze, ale także w popularnych serialach