Jak przypomina portal "Super Express", Zofia Czerwińska zmarła 13 marca 2019 roku, zaledwie 6 dni przed swoimi 86. urodzinami. Aktorka, którą widzowie pokochali między innymi za rolę w kultowym "Czterdziestolatku", kilka dni przed czwartą rocznicą śmierci doczekała się nowego nagrobka. Jak dziś wygląda ostatnie miejsce spoczynku gwiazdy?

Niespodziewane odejście

Zofia Czerwińska odeszła 13 marca 2019 roku. Zmarła po poważnej operacji kręgosłupa. Przed pójściem do szpitala, jakby przeczuwając, że nie wszystko może pójść zgodnie z planem, pożegnała się z najbliższymi, wyprawiając dla nich wspaniałe przyjęcie.

Pogrzeb artystki odbył się 20 marca 2019 roku na Cmentarzu Północnym w Warszawie, w rodzinnej mogile.

Zofia Czerwińska/YouTube @Paula Rodak
Zofia Czerwińska/YouTube @Paula Rodak
Zofia Czerwińska/YouTube @Paula Rodak

Tak teraz wygląda mogiła Zofii Czerwińskiej

W listopadzie ubiegłego roku Mariusz Szczygieł, przyjaciel Zofii Czerwińskiej pokazał w mediach społecznościowych czarno-białe zdjęcie aktorki z lat 70. ubiegłego wieku. Zdradził wówczas, że to właśnie ta fotografia znajdzie się na nowym nagrobku artystki. Sama Czerwińska miała bardzo lubić ten swój portret.

Na grobie artystki bliscy i przyjaciele Zofii Czerwińskiej zdecydowali się umieścić słowa "Najlepsze miejsce na namiot jest zawsze trochę dalej", które zdaniem Szczygła świetnie oddaje "jaki miała dystans do życia".

Ciało artystki spoczęło w rodzinnym grobie, który zmienił się teraz nie do poznania. Nie ma już śladu po wcześniejszym lastryku, który został zastąpiony przez znacznie piękniejszy i bardziej wytrzymały marmur. Na grobie ustawiono znicz w kolorze różowym. Znalazło się tam również wspomniane zdjęcie. Fotografie mogiły aktorki znajdziecie tutaj.

Zofia Czerwińska/YouTube @Wideoportal
Zofia Czerwińska/YouTube @Wideoportal
Zofia Czerwińska/YouTube @Wideoportal

Co sądzicie o zmianie?

To też może cię zainteresować:Alicja Bachleda-Curuś wymownie skomentowała obecność syna na gali Oscarów. "Zdecydowanie za szybko"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kobieta wyraziła chęć zostania dawcą narządów. Duchowny jasno dał do zrozumienia, co myśli na ten temat

O tym się mówi:Ojciec Tadeusz Rydzyk komentuje zamieszanie wokół osoby Jana Pawła II. Duchowny jak zwykle nie przebierał w słowach