Jak przypomina portal "Interia", w miniony weekend odbył się koncert "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję", w którym wybrano reprezentanta Polski. Choć faworytem publiczności był Jann, to po głosowaniu jury ostateczna wygrana przypadła Blance, której utwór "Solo" ma reprezentować nasz kraj w Liverpoolu. Część internautów wskazuje, że piosenka Blanki to plagiat. Czy tak jest faktycznie?

Kontrowersje wokół Blanki

Choć zeszłoroczną Eurowizję wygrał zespół z Ukrainy, to zorganizowanie konkursu tam, nie jest możliwe ze względu na toczącą się na terenie kraju działania zbrojne. W związku z tym Eurowizja została przeniesiona do Wielkiej Brytanii, która ściśle współpracuje przy organizacji wydarzenia z Ukraińcami.

W miniony weekend Polacy poznali naszą reprezentantkę, która okazała się Blanka. O jej zwycięstwie zdecydowały głosy jury. Decyzja mocno nie spodobała się widowni w studiu, która zaczęła buczeć.

Swojego rozczarowania nie kryli też internauci, którzy w roli reprezentanta naszego kraju widzieli Janna. Nie brakuje głosów, że TVP dopuściło się manipulacji, a Blanka od początku była faworyzowana.

To nie jedyny zarzut, jaki pojawia się wobec piosenkarki.

Czy utwór "Solo" Blanki to plagiat?

Część internautów wskazuje, że piosenka "Solo" do złudzenia przypomina im piosenkę z 2021 roku. Mowa o utworze "Up" z repertuaru rumuńskiej piosenkarki Inna. "Podobne", "mega podobne", "ten sam rytm, ta sama melodia", "będzie afera" - to tylko część komentarzy, jaka pojawia się w sieci.

Wielu internautów nie ma wątpliwości, że podobieństwo "Solo" do wspomnianego utworu może skutkować dyskwalifikacją naszego kraju.

Dostrzegacie podobieństwo obu utworów?

To też może cię zainteresować: Doda ma powody do zadowolenia. Artystka może liczyć na spore odszkodowanie. O co dokładnie chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Skuteczna modlitwa o zdrowie bliskich. Te słowa przyniosą ulgę

O tym się mówi: Zarobki kapłanów owiane są tajemnicą. Proboszcz jednej z parafii postanowił ją wyjawić. Padły konkretne kwoty