Jak przypomina portal "Pomponik", Elżbieta Jaworowicz od lat jest jedną z twarzy Telewizji Polskiej. Niemal od 4 dekad widzowie mogą oglądać jej autorski program "Sprawa dla reportera". Dziennikarce nie raz zarzucono manipulacje i brak obiektywizmu, a uczestnicy jej programów nie raz wytaczali jej procesy cywilne. Nie tak dawno została skazana za zwyzywanie i kopnięcie budzącego kontrowersję polityka i publicysty. Nie brakuje głosów, że pozycja Jaworowicz nie jest już w TVP tak silna. Czy dziennikarka zniknie ze stacji?

"Niezatapialna" Elżbieta Jaworowicz

Widzowie TVP mogą oglądać Elżbietę Jaworowicz i jej "Sprawę dla reportera" od blisko czterdziestu lat. Choć jej program wciąż gromadzi przed telewizorami sporą widownię, to nie brakuje zarzutów pod adresem dziennikarki, której zarzuca się nierzetelność, manipulacje, a nawet sprzeniewierzanie się etyce zawodowej.

W 2010 roku założono nawet stowarzyszenie Stop Nierzetelni, które powołały do życia osoby, które czuły się oszukane lub pokrzywdzone przez "Sprawę dla reportera" i samą Elżbietę Jaworowicz. Na jej koncie jest kilka przegranych procesów cywilnych, w których kolejne sądy nakazywały jej przeproszenie osób pokrzywdzonych.

Elżbieta Jaworowicz/YouTube @sprawa dla reportera
Elżbieta Jaworowicz/YouTube @sprawa dla reportera
Elżbieta Jaworowicz/YouTube @sprawa dla reportera

Leszek Bubel oskarżył Elżbietę Jaworowicz o pobicie

Leszek Bubel wytoczył Jaworowicz proces, w którym oskarżał ją o "przeinaczanie i fałszowanie faktów". Dziennikarka i kontrowersyjny publicysta i polityk spotkali się w sądzie 26 lipca 2017 roku. To właśnie wtedy doszło do mocnej wymiany zdań i przepychanki, w której trakcie dziennikarka miała kopnąć Bubla. Ten wytoczył jej kolejną sprawę o pobicie.

Sąd wskazał, że Elżbieta Jaworowicz "intencjonalnie kopnęła" Bubla i naraziła go "na utratę zaufania społecznego" przez kilkukrotne nazwanie go "zerem".

Czarne chmury nad Jaworowicz

Choć od lat Jaworowicz krytykowana jest za swoje nieetyczne zachowanie, jej program wciąż nie znika z anteny. Nawet, teraz kiedy kolejne odcinki budzą coraz większe zażenowanie i są notorycznie wyśmiewane w sieci.

Plotki docierające z Woronicza mówią o tym, że o ile Kurski był wielkim fanem Jaworowicz, o tyle nowy prezes ma do niej zdecydowanie mniejszy sentyment. Ona sama przekonuje, że nie odejdzie, dopóki zdrowie będzie jej dopisywało.

Elżbieta Jaworowicz/YouTube @sprawa dla reportera
Elżbieta Jaworowicz/YouTube @sprawa dla reportera
Elżbieta Jaworowicz/YouTube @sprawa dla reportera

Myślicie, że władze stacji podejmą tę decyzję za nią?

To też może cię zainteresować: 21-letnia Polka przekonuje, że może być zaginioną Madeleine McCann. Rodzice zaginionej dziewczynki mieli zgodzić się na testy DNA

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Z ponurej działki i domku letniego zrobiliśmy raj. Teraz sąsiedzi nas nie nawidzą

O tym się mówi: Sytuacja seniorów jest skrajnie trudna. Wielu przyszłych emerytów nie może nawet marzyć o zakończeniu aktywności zawodowej