Jak podaje portal "Pomponik", od śmierci Violetty Villas ciągnie się spór między synem artystki a władzami Lewina Kłodzkiego. Krzysztof Gospodarek zdecydował się skierować sprawę do sądu. Nie kryje oburzenia sposobem, w jaki została urządzona izba pamięci jego matki.

Syn Violetty Villas pozywa Lewin Kłodzki

Lewin Kłodzki to miejscowość, która rozgłos zawdzięcza przede wszystkim Violetcie Villas. Władze miejscowości zdecydowały się uhonorować artystkę specjalną izbą pamięci, która zlokalizowana jest w odrestaurowanej ze środków unijnych kamienicy. Znalazły się tu pamiątki po artystce, które zdecydowali się przekazać jej bliscy i przyjaciele.

Są to głównie płyty winylowe i fotografie, choć pojawiły się również repliki jej niezwykłych kreacji scenicznych. Izba pamięci nie spodobała się synowi zmarłej Violetty Villas, który uznał ją za tandetną.

"Ja, jako osoba, która zastrzegła jej imię i pseudonim w urzędzie patentowym, nie wyraziłem zgody na to miejsce z prostego powodu: uważam, że moją mamę można upamiętnić z większą klasą i w inny sposób. Tu nie chodzi o pieniądze, tylko o szacunek" - przekonuje w rozmowie z "Super Expressem" Krzysztof Gospodarek.

Krzysztof Gospodarek/YouTube @publicystykatvp
Krzysztof Gospodarek/YouTube @publicystykatvp
Krzysztof Gospodarek/YouTube @publicystykatvp

Syn piosenkarki dodał także, że jest gotowy przekazać dom swojej matki, aby tam we właściwy sposób uhonorować jej ogromny dorobek artystyczny. Jak wskazuje, władze samorządowe nie podjęły żadnych działań w tym zakresie.

O dobre imię matki

Gospodarek przekonuje, że wspomniana izba pamięci jest bezczeszczeniem pamięci o jego matce. To właśnie dlatego zdecydował się wystąpić do sądu przeciw Lewinowi Kłodzkiemu, zarzucając władzom bezprawne wykorzystanie prywatnych zbiorów rodzinnych, a także działania, które wymierzone są w dobre imię gwiazdy i jej wizerunek.

Żona Krzysztofa Gospodarka przekonuje, że jej mąż nie traci nadziei na to, że w domu jego matki uda się zrobić muzeum, choć oni sami nie są w stanie odremontować budynku, bo brakuje im na to środków.

Violetta Villas / YouTube:  Violetta Villas
Violetta Villas / YouTube: Violetta Villas
Violetta Villas / YouTube: Violetta Villas

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Sympatycy Danuty Holeckiej wstrzymali oddech. Czy ich ulubienica zniknie zniknie z "Wiadomości" na dobre

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Gdy zaprosił do domu bezdomnego, nie wiedział, jak zmieni się życie całej rodziny

O tym się mówi: Popularny w sieci duchowny mówi o poświęceniu domu. Jego słowa podzieliły internautów