Jak przypomina portal "Pomponik", Danuta Holecka związana jest z TVP od lat. Nie jest też tajemnicą, że jej pracę bardzo cenił sobie były prezes stacji, Jacek Kurski. Po jego dymisji mediami publicznymi kieruje Mateusz Matyszkowicz i wprowadza swoje porządki. Czy zmiany dotkną także prowadzącą "Wiadomości" Holecką?

Danuta Holecka zniknie z "Wiadomości"?

Danuta Holecka od lat związana jest z TVP. Zaczynała od transmisji z Sejmu, by teraz stać się jedną z głównych twarzy "Wiadomości" i programów publicystycznych TVP Info. Nie jest tajemnicą, że dziennikarka była jednym z zaufanych pracowników Jacka Kurskiego. W kuluarach mówi się, że ulubieńcy Kurskiego nie mają lekko.

Widzowie "Wiadomości" z pewnością zauważyli, że Danuta Holecka nie pojawia się ostatnio w głównym wydaniu serwisu informacyjnego TVP. Podobnie było zresztą z Michałem Adamczykiem. Głosy płynące z Woronicza mówiły o tym, że Matyszkowicz chce ograniczyć występy wymienionych dziennikarzy w roku wyborczym, bo budzą one zbyt wiele emocji.

Danuta Holecka/YouTube @Piękne Polskie Dziennikarki i Prezenterki TV
Danuta Holecka/YouTube @Piękne Polskie Dziennikarki i Prezenterki TV
Danuta Holecka/YouTube @Piękne Polskie Dziennikarki i Prezenterki TV

Czy to oznacza, że Holecka zniknie z "Wiadomości" na dobre?

Co dalej z Holecką?

Nie brakowało głosów zadowolenia, które wyrażali przede wszystkim przeciwnicy publicznego nadawcy, którzy krytykują związek TVP z obecnym obozem władzy. Okazuje się, że plotki o tym, że Holecka zniknie z "Wiadomości" były mocno przesadzone. Prowadząca serwis informacyjny z radością oznajmiła, że po krótkim wolnym, wraca do pracy.

"Miałam kilka wolnych dni, a dokładnie cztery. Nie planuję dłuższej nieobecności. Jestem zdrowa, nic mi się nie stało, nie jestem w żałobie na szczęście, psychicznie też się dobrze czuję i nie planuję niczego" - powiedziała sama zainteresowana w rozmowie z "Plejadą".

Danuta Holecka/YouTube @Mateusz1668
Danuta Holecka/YouTube @Mateusz1668
Danuta Holecka/YouTube @Mateusz1668

I faktycznie, już w poniedziałek 31 stycznia prezenterka pojawiła się w programie "Minęło 20", emitowanym na antenie TVP Info.

Myślicie, że Danuta Holecka może być spokojna o swoją posadę w przyszłości?

To też może cię zainteresować: ZUS chciał, żeby senior zwrócił blisko 70 tysięcy złotych. Wszystko przez ich błąd. Jak to mogło się stać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Luty 2023 odmieni życie tych znaków zodiaku. Co szykuje dla nich los w nadchodzącym miesiącu

O tym się mówi: Maryla Rodowicz otworzyła się na temat zdrady byłego męża. "Ręce mi się trzęsły. To było okropne"