Jak przypomina portal "O2", emerytury gwiazd to temat, który budzi wiele emocji. Dzieje się tak głównie za sprawą narzekań artystów na wysokość swojego świadczenia i ich horrendalnych zarobków za występy. Jakiś czas temu, o kwocie swojej emerytury opowiedziała Teresa Lipowska. Ile dostaje aktorka po 7 dekadach aktywności zawodowej?

Niskie emerytury

Szalejąca inflacja szczególnie mocno odbija się na kondycji domowych budżetów seniorów. Ich niskie świadczenia przy powszechnej drożyźnie wystarczają na zdecydowanie mniej i emeryci coraz częściej stają przed dramatycznymi wyborami, co kupić, a z czego zrezygnować. Niepokoju nie kryje też Teresa Lipowska.

Aktorka nie ukrywa, że nie może pozwolić sobie na spokojną emeryturę bez dorabiania. Lipowska stwierdziła, że jej świadczenie jest średnie. Podkreśliła, że zna osoby, które zmuszone są wyżyć za znacznie mniejszą kwotę.

Teresa Lipowska/YouTube @ Wideoportal
Teresa Lipowska/YouTube @ Wideoportal
Teresa Lipowska/YouTube @ Wideoportal

"Mam 2200 złotych emerytury" - powiedziała Teresa Lipowska w rozmowie z "Plejadą". Dodała, że są to pieniądze, jakie wypracowała w teatrze. Dodała, że dała się namówić na przejście na emeryturę w wieku 55. lat.

Aktorka pracująca

W rozmowie z "Wideoportalem" przyznała, że gdyby miała utrzymywać się tylko z emerytury, "to miałaby biedę". To właśnie dlatego w dalszym ciągu gra zarówno w serialu "M jak miłość", jak i w innych produkcjach, w których uda jej się zdobyć angaż.

"Ja jestem optymistką, byle bym była zdrowa. To jest dla mnie najważniejsze" - podsumowała aktorka.

Teresa Lipowska / YouTube:  Kultowe Rozmowy
Teresa Lipowska / YouTube: Kultowe Rozmowy
Teresa Lipowska / YouTube: Kultowe Rozmowy

Zaskoczyła was wysokość emerytury Teresy Lipowskiej, która gra już od 7 dekad?

To też może cię zainteresować: Emerytury artystów budzą wiele emocji. Najniższe świadczenie wynosi nieco ponad 7 złotych. Na ile mogą liczyć inne gwiazdy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Robert Biedroń wywołał swoimi słowami prawdziwą burzę. Poszło o kwestie spowiedzi dzieci. Co na ten temat sądzi europarlamentarzysta

O tym się mówi: Sprawą malutkiej Madzi z Sosnowca żyła cała Polska. Wszyscy mieli nadzieję na szczęśliwy finał poszukiwań. Od tych koszmarnych wydarzeń minęło już 11 lat