Jak podaje portal "Super Express", słowa Roberta Biedronia o spowiedzi dzieci wywołały prawdziwą burzę. Eurodeputowany uznał za absurdalne zwierzanie się w konfesjonale z prywatnych spraw. I o ile w kontekście osób dorosłych uznaje to za w pełni dobrowolne, to w przypadku dzieci wskazał, że spowiedź powinna być zakazana.

Zakaz spowiedzi dzieci

Kwestia spowiedzi w konfesjonale budzi od dłuższego czasu wiele emocji. Nie brakuje osób, które przyznają, że spowiedź okazała się dla nich traumatycznym przeżyciem. Do debaty na temat formy sakramentu pokuty włączył się także Robert Biedroń.

"Czy opowiadasz obcej osobie, np. sprzedawczyni w sklepie, o tym, że masz fantazje seksualne na temat kolegi lub koleżanki, albo kierowcy autobusu - też obcej osobie, o tym, że zapaliłeś szluga? Nie! Więc dlaczego podczas spowiedzi opowiadasz o tym obcemu księdzu?" - stwierdził polityk na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Biedroń uznał, że absurdem jest zmuszanie ludzi do spowiedzi w formie, jaką ma ona obecnie. Dodał też, że jego zdaniem powinno się zakazać spowiedzi dzieciom. Zapytał też swoich obserwatorów, jakie oni mają zdanie na ten temat. Pod postem pojawiła się masa komentarzy.

Internauci mocno podzieleni

Pod nagraniem Roberta Biedronia pojawiła się masa komentarzy. Wielu komentujących stwierdziło, że w pełni się zgadza z politykiem, przy okazji dzieląc się swoimi wspomnieniami z okresu dzieciństwa. "To był dla mnie najgorszy stres z dzieciństwa ! Potwornie się tego bałam i miałam chore wyrzuty sumienia za jakieś bzdurne grzechy" - stwierdziła jedna z osób.

Nie brakowało jednak osób, które stwierdziło, że spowiedź jest w pełni dobrowolna, nikt nikogo do niej nie zmusza, nie ma więc sensu jej zakazywać, nawet młodym ludziom. Jedna z internautek stwierdziła nawet, że taki zakaz byłby "ograniczeniem wolności, a tym samym formą przemocy.

Głos w sprawie zabrał również ks. Tadeusz Isakiewicz-Zaleski, który stwierdził, że słowa Biedronia to tylko sposób na to, żeby zyskać uznanie w oczach niektórych wyborców. Duchowny dodał także, że tego rodzaju kwestie mogą być rozstrzygane tylko i wyłącznie w obrębie wspólnoty, bo to "wewnętrzna sprawa kościoła".

Spowiedź/YouTube @Prawdę Powiedziawczy - ewangelizuj_pl
Spowiedź/YouTube @Prawdę Powiedziawczy - ewangelizuj_pl
Spowiedź/YouTube @Prawdę Powiedziawczy - ewangelizuj_pl

A wy, co sądzicie na ten temat?

To też może cię zainteresować: Maryla Rodowicz nie kryła smutku. Jej dzieci nie chcą spełnić ważnej dla niej prośby. O czym mowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Katarzyna Grochola zdecydowała się szczerze opowiedzieć o chorobie. Oceniła przy okazji polską służbę zdrowia

O tym się mówi: Szczere wyznanie znanej amerykańskiej gwiazdy Dakota Johnson mówi, jak wygląda jej relacja z ojcem