Jak przypomina portal "Super Express", Andrzej Rosiewicz obecny jest na polskiej scenie od 7 dekad. Artysta zaczął występy artystyczne jako młody chłopak. Rosiewicz nie zamierza zejść ze sceny, przynajmniej na razie. Z jednej strony trzyma go na niej miłość do tego, co robi, z drugiej artysta nie ma innego wyjścia. Światło dzienne ujrzały niezwykle smutne fakty dotyczące 78-letniego Andrzeja Rosiewicza.

Andrzej Rosiewicz nie znika ze sceny

Andrzej Rosiewicz to człowiek, o którym śmiało można mówić "człowiek orkiestra". Jest świetnym piosenkarzem, gitarzystą, tancerzem, kompozytorem, choreografem i wreszcie satyrykiem. Artysta nie schodzi ze sceny już od 70 lat! Oglądając jego występy, ma się wrażenie, że niezależnie od upływającego czasu, wciąż tkwi w nim ogromna siła i radość z tego, co robi.

Niestety prawda o tym, dlaczego Andrzej Rosiewicz wciąż musi pojawiać się na scenie, jest wyjątkowo smutna. Artysta, jak wielu innych artystów, nie może liczyć na szczególnie wysoką emeryturę. Zaprzestanie występów nie wchodzi w grę, bo nie byłby w stanie utrzymać się z pieniędzy z ZUS.

Skrajnie niska emerytura Andreja Rosiewicza

Okazuje się, że emerytura artysty to kwota zaledwie 590 złotych. Wynika to stąd, że artyści pracują na tzw. "umowach śmieciowych" i nie odprowadzają składek emerytalnych.

Na szczęście sam Andrzej Rosiewicz nie traci pogody ducha. W rozmowie z "Dobrym Tygodniem" stwierdził, że jest "byłym harcerzem i sportowcem, a obecnie artystą estradowym odrzutowcem. I tego się trzymam. Mimo wieku formę fizyczną cały czas mam".

Spodziewaliście, że tyle wynosi świadczenie Andrzeja Rosiewicza?

To też może cię zainteresować: Ceny pączków u Magdy Gessler poszybowały do góry. Ile zapłacimy za nie w tym roku

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich: Poruszające sceny w "The Voice Senior". Maryla Rodowicz nie była w stanie powstrzymać łez. Wróciły do niej trudne wspomnienia

O tym się mówi: Krzysztof Krawczyk Junior nie dostanie nic z majątku swojego ojca. Marian Lichtman ma wątpliwości, czy uda się sprawę w ogóle zakończyć