Jak przypomina portal "Jastrząb Post", Emilian Kamiński odszedł 26 grudnia 2022 roku. Artysta w ostatnich miesiącach zmagał się z poważną chorobą. Choć miał problemy z oddychaniem i mówieniem, pozostawał aktywny zawodowo. Dziś jego bliscy i fani oddają mu najpiękniejszy hołd.

Śmierć Emiliana Kamińskiego

Informacja o śmierci Emiliana Kamińskiego obiegła media w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. W oficjalnym komunikacie przekazano, że do śmierci artysty doszło 26 grudnia 2022 roku około godziny 7:30. Potwierdzono, że artysta ciężko chorował. Kamiński odszedł otoczony najbliższymi w swoim domu w Józefowie.

Aktor mimo choroby pozostawał aktywny zawodowo. Nie tylko pracował na planie filmu, ale przede wszystkim w swoim ukochanym Teatrze Kamienica, którego był założycielem i dyrektorem. Za nim odszedł, wyraził życzenie, żeby jego teatr grał nawet wtedy, kiedy jego już nie będzie na świecie.

Emilian Kamiński/YouTube @Telewizja Republika
Emilian Kamiński/YouTube @Telewizja Republika
Emilian Kamiński/YouTube @Telewizja Republika

Jego ostatnią wolę wypełniono. Teatr Kamienica nie zawiesił przedstawień. Na scenie pojawiły się nawet żona i siostra zmarłego Emiliana Kamińskiego, które pomimo złamanych serc, wypełniały wolę zmarłego.

Poruszający hołd

Hołd zmarłemu artyście złożył jego syn Kajetan i wdowa po aktorze Justyna Sieńczyłło. "Mój ojciec miał jedna zasadę, którą zalecał stosować w takich momentach: nie jęczeć, robić swoje, cieszyć się z tego, co się ma. Ojciec na pewno chciałby, żeby państwo dobrze bawili się tego wieczoru" - powiedział Kajetan Kamiński.

"Dziś wieczorem w naszym teatrze celebrujemy życie za sprawą całego wachlarza teatralnych emocji. Tak, jakbyś chciał" - dodała Sieńczyłło.

Ostatnie pożegnanie

Ostatnie pożegnanie Emiliana Kamińskiego ma się odbyć w środę 4 stycznia. Uroczystości Żałobne rozpoczną się mszą św. w kościele pod wezwaniem Karola Boromeusza w Warszawie o godzinie 13:00.

Ciało artysty spocznie w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach Wojskowych.

Was też poruszyły słowa syna i żony zmarłego Emiliana Kamińskiego?

To też może cię zainteresować: Nie milkną echa sylwestrowego koncertu zorganizowanego przez TVP. O wpadce Zenka Martyniuka mówią wszyscy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Prokurator z serialu "Sędzia Anna Maria Wesołowska" usłyszał wyrok sądu. Szczegóły sprawy zaskakują

O tym się mówi: Meghan Markle znów na ustach wszystkich. To, co powiedziała, nie ujdzie żonie księcia Harry'ego na sucho. Kpiące słowa o królowej Elżbiecie II