Jak podaje portal "Pomponik", Jerzy Połomski przygotowywał się do swojej śmierci od jakiegoś czasu. Przed kilkoma laty zadbał o miejsce na cmentarzu, wykupując miejsce na warszawskich Powązkach. Jakiś czas temu, podjął decyzję na temat wyglądu swojego nagrobka. Czyżby artysta przeczuwał, że zbliża się czas ostatecznego pożegnania?

Jerzy Połomski nie żyje

Informacja o odejściu Jerzego Połomskiego pojawiła się w poniedziałek 14 listopada. O śmierci artysty poinformowała jego menadżerka. W ubiegłym roku Połomski zamieszkał w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Wszystko w związku z problemami z pamięcią, które sprawiły, że piosenkarz wymagał profesjonalnej i ciągłej opieki.

Połomski miał nadzieję, że pobyt w Skolimowie będzie tylko chwilowy i uda mu się wrócić do swojego mieszkania. Niestety, jego stan systematycznie się pogarszał i nie było mowy o tym, żeby znów zamieszkał sam. Choć w ośrodku nie brakowało osób, które Jerzy Połomski znał, trzymał się na uboczu.

Jerzy Połomski/YouTube @TVP Info
Jerzy Połomski/YouTube @TVP Info
Jerzy Połomski/YouTube @TVP Info

Choć jego słuch mocno się pogorszył, nie korzystał z aparatu, co uniemożliwiało pracownikom i pozostałym pensjonariuszom nawiązywanie z nim kontaktu. W lipcu tego roku zmarła siostra Połomskiego, 92-letnia Jadwiga Pająk, która spoczęła w grobie wykupionym przez Połomskiego.

Jak ma wyglądać nagrobek Jerzego Połomskiego?

Po tym, jak zmarła ukochana siostra Jerzego Połomskiego, artysta zdecydował, jak ma wyglądać ich wspólny nagrobek. Mówiła o tym menadżerka artysty, która w rozmowie z "Super Expressem" wskazała, że piosenkarz chciał, żeby pomnik na jego grobie był "klasyczny, ale elegancki".

"Wstępny zamysł jest taki, że na płycie będzie postać Jerzego z mikrofonem. Zastanawiam się, czy będzie to zdjęcie, czy może rysunek" - dodała Violetta Lewandowska, wskazując, że póki co, jest to bardzo wstępna koncepcja i może dojść do jej zmiany.

Jerzy Połomski/YouTube @TVP Info
Jerzy Połomski/YouTube @TVP Info
Jerzy Połomski/YouTube @TVP Info

Który z utworów Jerzego Połomskiego zapadł wam w pamięć najmocniej?

To też może cię zainteresować: Nie żyje Jerzy Połomski. Wiadomo, co się stało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jeśli twój storczyk nie kwitnie, zrób tę jedną rzecz. Roślina szybko pokryje się kwiatami

O tym się mówi: Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski komentują zachowanie byłej żony prezentera. Paulina Smaszcz może nie być z tego zadowolona