Jak podaje portal "Wirtualna Polska", jednym z najlepszych naturalnych nawozów, jaki możemy wykorzystać do naszych storczyków, jest czerwona cebula. Zastosowanie tego prostego patentu nie tylko korzystnie wpłynie na kondycję liści storczyka, ale sprawi, że w przeciągu czternastu dni, na roślinie pojawią się pąki.

Storczyki cieszą się niesłabnącą popularnością

Storczyki od lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród Polaków. Goszczą nie tylko w przestrzeniach prywatnych, ale także w biurach, czy salonach. Wielu wybiera go przede wszystkim ze względu na ich piękno. Jak każda roślina, storczyk ma jednak swoje wymagania, których zaspokojenie, pozwala utrzymać roślinę w dobrej kondycji.

Jeśli mimo zapewnienia odpowiedniego stanowiska, zauważymy, że pąki naszego storczyka odpadają, a liście żółkną, warto skorzystać z naturalnego nawozu. Jest nietylko skuteczny, ale łatwo dostępny i tani. Jedyne, czego potrzebuejemy to czerwona cebula.

Storczyk/YouTube @Wiem
Storczyk/YouTube @Wiem
Storczyk/YouTube @Wiem

Naturalny nawóz do storczyka

Do przygotowania nawozu będzie nam potrzebna:

jedna czerwona cebula

pojemnik ze szczelnym zamknięciem

ściereczka

gaza

zagotowaną wodę

wysoki pojemnik lub butelkę.

Do naczynia wkładamy łupinki z czerwonej cebuli. Obierki zalewamy ciepłą, ale nie wrzącą wodą. Zalewamy do niemal pełnej wysokości pojemnika. Całość szczelnie zamykamy i owijamy ściereczką i odkładamy w ciemne miejsce na 3 dni.

Czerwona cebula/YouTube @Wiem
Czerwona cebula/YouTube @Wiem
Czerwona cebula/YouTube @Wiem

Po upływie tego czasu, wywar odcedzamy przez gazę do wysokiej buteleczki. Tak przygotowanym nawozem podlewamy storczyka nie częściej niż raz na tydzień. Co ważne, nawóz ten można stosować także do innych roślin, które potrzebują szybkiego odżywienia.

A wy, jakie macie patenty na poprawę kondycji storczyków?

To też może cię zainteresować: Wybrany przez ciebie motyl zdradzi twoje talenty i możliwości. Prosty test ujawni całą prawdę o ciebie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gwiazdy już wyczekują sylwestrowych propozycji. Na jakie zarobki mogą liczyć Maryla Rodowicz, Beata Kozidrak, Julia Wieniawa

O tym się mówi: Z życia wzięte. Kobieta zachwyciła wszystkich. W ciągu 47 lat adoptowała 45 dzieci