Jak podaje portal "Oddity Central", Kong Zhenlan pochodzi z chińskiej prowincji Shanxi. 71-letnia dziś kobieta poświęciła ponad cztery dekady swojego życia, na to, aby dać dom sierotom. Kobieta zapewniała dzieciom nie tylko jedzenie, ale także miłość i troskę, której każde dziecko potrzebuje. Poznajcie historię tej niezwykłej kobiety, która dorobiła się przydomku "święta".

Kobieta nie mogła znieść dramatu dzieci

Kong Zhelan nie miała zbyt dużo pieniędzy, ale nie wahała się przed adopcją kolejnych dzieci z lokalnego sierocińca. Kobieta nie była w stanie pogodzić się z tym, że tak wiele dzieci nie doświadcza miłości. Pewnego dnia, przytuliła jedną z sierot i wiedziała, że musi zrobić wszystko, aby odmienić życie sierot.

Kobieta adoptowała pierwsze dziecko, a potem kolejne. Wszystkie traktowała z taką samą miłością i czułością - jakby były jej własnymi dziećmi. W ciągu ostatnich 47. lat dała dom 45 dzieciom. Dbała o ich edukację, dzięki czemu część z nich zostało prawnikami, część lekarzami - każde znalazło swoją drogę.

Kong Zenlan/odditycentral.com
Kong Zenlan/odditycentral.com
Kong Zenlan/odditycentral.com

Najstarsze adoptowane przez kobietę dziecko ma teraz 45. lat, a najmłodsze zaledwie 9. miesięcy. Dorosłe już dzieci, starają się wesprzeć finansowo kobietę, która okazała im tak wiele serca. Przekazują część swoich zarobków, aby pomóc w wychowaniu kolejnych sierot, jakie znalazły dom u Zhenlan.

Jak przyznaje, nie śpi zbyt długo, bo zaledwie dwie godziny, ale jak dodała, nie czuje się z tym źle, bo wie, że robi to dla dzieci, aby rosły zdrowe i szczęśliwe.

Szkoła jest ważna

Kong Zhenlan wiedziała, że tylko dobry zawód i edukacja, może pozwolić dzieciom wyrwać się z biedy. Dlatego zawsze dbała o to, aby adoptowane przez nią dzieci stawiały edukację na pierwszym miejscu.

"Od najmłodszych lat zachęcałem ich do pilnej nauki i uważania na lekcjach" - cytuje słowa kobiety portal "Oddity Central". Podkreślała, że uczą się dla siebie i aby uczynić swoje życie lepszym.

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Pierwszą operację plastyczną przeszła jeszcze w szkole. Na tym nie poprzestała. Dziś nie przypomina dawnej siebie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski komentują zachowanie byłej żony prezentera. Paulina Smaszcz może nie być z tego zadowolona

O tym się mówi: 10-letni chłopiec ma 30000 złotych długu. Jak do tego doszło. Najnowsze informacje w sprawie