Jak przypomina portal "Pomponik", za czasów Jacka Kurskiego w TVP muzycy disco polo mogli liczyć na angaż przy kolejnych projektach. Następca Kurskiego na stanowisku prezesa Telewizji Polskiej zaczął swoje rządy od wykreślenia muzyków tego nurtu z koncertu zorganizowanego przez stację na Mierzei Wiślanej. Gwiazdy disco polo mogą jednak spać spokojnie, bo Joanna Kurska zadbała o to, aby mogli pojawić się w stacji.

Joanna Kurska wprowadza swoje porządki

Po tym, jak niespodziewanie 5 września odwołano ze stanowiska prezesa TVP Jacka Kurskiego, do stacji wróciła jego żona, Joanna. Małżonce byłego prezesa powierzono funkcję producenta "Pytania na śniadanie". To ona decyduje o tematach, jakie pojawią się w śniadaniówce, a także jacy goście zasiądą na kanapach.

Widzowie od razu mogli dostrzeć zmiany, jakie zaszły w "Pytaniu na śniadanie" pod rządami Joanny Kurskiej. Nie ulega wątpliwości, że żona byłego prezesa będzie promować muzykę disco polo.

Jacek i Joanna Kurscy/YouTube @Plotki 24h
Jacek i Joanna Kurscy/YouTube @Plotki 24h
Jacek i Joanna Kurscy/YouTube @Plotki 24h

"Joanna Kurska nie chce selekcjonować widzów. Chce, żeby w jej programie też byli discopolowcy" - zdradziła w rozmowie z "Plejadą" osoba związana z TVP.

Disco polo króluje

W sobotnim wydaniu programu "Pytanie na śniadanie", fani muzyki disco polo nie mieli sporo powodów do zadowolenia. Na kanapch śniadaniówki zasiedli Emila Sanecka (Daj to głośniej),Radek Liszewski (Weekend) oraz Jerzy Szuj (Jorrgus). Na tym się jednak nie skończyło. Zorganizowano quizz z pytaniami dotyczącymi disco polo.

Ponoć sprawę z siły, jaka drzemie w disco polo zdaje sobie również nowy prezes TVP, Mateusz Matyszkiewicz. Wie, że dzięki temu jest w stanie utrzymać oglądalność.

Mateusz Matyszkowicz/YouTube @Plotki 24h
Mateusz Matyszkowicz/YouTube @Plotki 24h
Mateusz Matyszkowicz/YouTube @Plotki 24h

Zgadzacie się z tym?

To też może cię zainteresować: Ostatni projekt Franciszka Pieczki. Legendarny aktor kilkanaście dni temu wystąpił w filmie ważnej dla siebie osoby

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Urzędnicy umywają ręce w tej sprawie, a mieszkańcy są załamani. Nie wiedzieli, że ich domy w każdej chwili mogą runąć w przepaść

O tym się mówi: Ważne zmiany w zakresie ogrzewania wchodzą w życie już od 1 października. O tym musi pamiętać część Polaków