Portal „Super Express” poinformował o śmierci znanej brytyjskiej aktorki. Josephine Tewson, która najbardziej znana była z serialu „Co ludzie powiedzą” zmarła w wieku 91 lat. Potwierdziła to jej agentka podając, że odeszła spokojnie w czwartek 18 sierpnia.

Artystka w ostatnim czasie przebywała w domu opieki dla artystów w londyńskim Denville Hall ze względu na swój stan zdrowia i zaawansowany wiek.

Bogata kariera

Josephine Tewson urodziła się w Londynie w 1931 roku a swoją karierę ukierunkowała początkowo na teatr. Dopiero w latach 60. zaczęła bywać w takich telewizyjnych programach jak „The Charlie Drake Show” oraz „The Dick Emery Show”.

Zaangażowana była także w radiu. Należała do obsady „The Ronnie Corbett Thing”, "The Secret Life of Kenneth Williams”, a także “Mostly Monkhouse's Boba Monkhouse'a”.

Największą sławę zdobyła jednak dzięki komediowemu serialowi „Co ludzie powiedzą”, który powstał między 1990 a 1995 rokiem. Zagrała tam Elizabeth, sąsiadkę głównej bohaterki czyli Hiacynty Bukiet.

Później jeszcze wystąpiła w sitcomie „Babie Lato” oraz stworzyła jednoosobową sztukę „Still Keeping Up Appearances?”.

W życiu prywatnym nie miała zbytnio szczęścia. W 1958 roku poślubiła Leonarda Rossitera, z którym rozwiodła się trzy lata później.

Gwiazdę pożegnali jednak przyjaciele. Wzruszający wpis zamieściła między innymi Carol Challis, żona aktora Johna Challisa, który również już zmarł.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Coraz wyższa temperatura w Polsce prowadzi do niepokojących zjawisk. Lekarze przestrzegają przed egzotycznymi komarami. Mogą przenosić ciężkie choroby

Jak informował portal „życie.news”: Internauci są zażenowali wyglądem ukraińskiej modelki. Anastasia Pokreshchuk planuje kolejne zabiegi upiększające. Jak wyglądała kiedyś 33-latka

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Agnieszka Woźniak-Starak przeszła przez trudne momenty. Dziennikarce TVN pomogła była para prezydencka. Co zrobili Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy

Sprawdź również ten artykuł: Co z przyszłością Piotra Kraśki w TVN. Prowadzący „Fakty” zniknął z programu. Stacja wydała specjalne oświadczenie, które rzuca światło na tą sprawę