Jak przypomina portal "Super Express", serial "Daleko od szosy" cieszył się wśród widzów sporą popularnością. Co ciekawe serial powstał na podstawie opowiadania napisanego przez Lechosława Ucińskiego, ucznia łódzkiej samochodówki. Jego wypracowanie dotyczące młodzieńczych lat tak spodobało się nauczycielowi, że postanowił podzielić się tym z reżyserem Zbigniewem Chmielewskim. Jak potoczyły się losy pierwowzorów bohaterów opowiadania?

Los nie oszczędzał bohaterów opowiadania

Lechosław Uściński, który był pierwowzorem ambitnego, acz prostego Leszka. Niestety w przeciwieństwie do swojego serialowego odpowiednika, nie zdecydował się na studia. Ożenił się i doczekał narodzin syna. Po czasie przeniósł się do Bielsko-Białej, gdzie urodził się drugi syn pary. Anna, żona Uścińskiego zmarła w 2014 roku. Zmagała się ze stwardnieniem rozsianym.

Inną bohaterką serialu "Daleko od szosy" była Bronka, którą Leszek poznał na jednej z potańcówek. Zakochali się w sobie, jednak ostatecznie serce bohatera zdobyła Anna. Krystynie udało się po rozstaniu znaleźć miłość u boku innego mężczyzny. Dwa dni przed ślubem, para jechała na spotkanie z księdzem, który miał prowadzić ceremonię.

Kadr serialu "Daleko od szosy"/YouTube @VHS
Kadr serialu "Daleko od szosy"/YouTube @VHS
Kadr serialu Daleko od szosy/YouTube @VHS

Krystyna chciała prowadzić motocykl, ale jej wybranek stanowczo stwierdził, że nie będzie go woziła kobieta. Usiadł za kierownicą, choć nie miał uprawnień. Lechosław Uściński wspomniał, że doszło do wypadku. Krystyna doznała poważnego urazu kręgosłupa, który do końca życia przykuł ją do wózka inwalidzkiego.

Niełatwe losy aktorów

Krzysztof Stroiński, który wcielał się w postać Leszka, wciąż cieszy się sporą sympatią wśród widzów. Możemy go nadal oglądać na ekranie. Podobnie zresztą, jak Sławomirę Łozinską, która grała Bronkę. Obecnie gra w "Barwach szczęścia". W życiu prywatnym było gorzej. Nie tylko straciła męża, ale i ukochanego syna.

Tragicznie skończyło się życie Annę Szczepanik, która w "Daleko od szosy" grała Wieśkę. Aktorka popełniła samobójstwo. Nie umiała sobie poradzić ze śmiercią Andrzeja Antkowiaka, w którym zakochała się bez pamięci.

Kadr serialu "Daleko od szosy"/YouTube @VHS
Kadr serialu "Daleko od szosy"/YouTube @VHS
Kadr serialu Daleko od szosy/YouTube @VHS

Należeliście do grona wielbicieli serialu "Daleko od szosy"?

To też może cię zainteresować: Majątki senatora PiS i marszałka Senatu. Czy panowie Karczewski i Grodzki odczuwają finansowe skutki swych decyzji politycznych

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Te kamienie przyciągają szczęście, powodzenie i miłość. Aby pokazały swoją moc, muszą odpowiadać naszym znakom zodiaku. Jak je wybrać

O tym się mówi: Adrian Zandberg ostro o obecnym stanie programu Rodzina 500 Plus. "Państwo udawało, że problemu nie ma"