Jak przypomina portal "Pomponik", 15 maja media obiegła informacja o śmierci Jerzego Treli. Aktor zmarł po walce z chorobą nowotworową. Jego śmierć była ogromnym ciosem dla wszystkich, którzy go znali. W gronie osób, które strata ta mocno poruszyła, znalazła się Alicja Bachleda-Curuś. Aktorka pożegnała go w poruszającym wpisie.

Środowisko aktorskie i Polacy żegnają Jerzego Trelę

Odejście Jerzego Treli mocno poruszyła Polaków oraz przyjaciół Jerzego Treli. Aktor miał na koncie wiele znakomitych ról u najlepszych polskich reżyserów. Jerzy Stuhr w rozmowie z "Faktem" przyznał, że "trudno mu sobie wyobrazić życie bez niego", tym bardziej, że "byli ze sobą na dobre i na złe".

Jerzego Trelę pożegnał również prezydent Andrzej Duda. Wpis dotyczący zmarłego aktora zamieściła również Alicja Bachleda-Curuś. Z poruszającego postu zamieszczonego przez aktorkę wynika, że Jerzy Trela był kim niezwykle ważnym.

Alicja Bachleda-Curuś i Jerzy Trela poznali się na planie "Pana Tadeusza" - ona wcielała się w rolę Zosi, on Podkomorzego. "W Krakowie już nie będzie tak samo" - napisała aktorka, podkreślając, że ze zmarłym aktorem ma wiele ciepłych wspomnień. Do swojego wpisu dołączyła zdjęcie z planu epopei narodowej, w którym stoi obok Treli.

Ostatnie pożegnanie Jerzego Treli

Krakowski magistrat informuje, że ostatnie pożegnanie Jerzego Treli odbędzie się w poniedziałek 23 maja. Z zapowiedzi wynika, że uroczystości żałobne rozpoczną się mszą świętą odprawioną w kościele ojców dominikanów w Krakowie o godzinie 10:00. Godzinę wcześniej prochy aktora zostaną wystawione w kościele.

O godzinie 14:00 zmarły ma zostać odprowadzony na miejsce wiecznego spoczynku. Jerzy Trela spocznie w rodzinnym grobowcu na cmentarzu w Leńczach (powiat wadowicki).

Jerzy Trela/YouTube @Szot Joker
Jerzy Trela/YouTube @Szot Joker
Jerzy Trela/YouTube @Szot Joker

Która z ról Jerzego Treli, najmocniej zapadła wam w pamięć?

To też może cię zainteresować: Uczestnik programu „Sanatorium miłości” przyznał się do błędów z przeszłości. Czy Piotr wykorzysta druga szansę przy boku Ani. Złożył ważną obietnicę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel znają już termin rozprawy rozwodowej. Liczą, że już niebawem przestaną być małżeństwem

O tym się mówi: Kolejny symptom wskazujący na chorobę Władimira Putina. Niezręczny moment podczas spotkania Rosji z przywódcami kilku innych państw. Co się wydarzyło