Jak podje portal "Radio Zet", nie żyje Jacek "Budyń" Szymkiewicz, założyciel zespołów Pogodno oraz Manofon. Występował również w zespole Babu Król, a także próbował swoich sił, jako artysta solowy. Muzyk zmarł w wieku zaledwie 48 lat.

Nie żyje Jacek "Budyń" Szymkiewicz

Nie żyje Jacek "Budyń" Szymkiewicz. Był nie tylko muzykiem, ale także multiinstrumentalistą i autorem tekstów.Informację o jego śmierci przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych żona muzyka.

"Najukochański/Najumiłowańsi, dzisiaj w nocy zmarł mój mąż Jacek Szymkiewicz. Chciałabym moc napisać, że to żart, że to nasze wygłupy, ale to jest prawda. Nie mam więcej słów i nie wiem jak i co, no bo jak bez niego" - czytamy w poruszającym wpisie zamieszczonym na Facebooku.

Póki co, nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną śmierci Jacka "Budnia" Szymkiewicza.

Kim był Jacek "Budyń" Szymkiewicz?

Jedną z pierwszych formacji, w której występował Szymkiewicz, była grupa Marians. W 1996 roku artysta powołał do życia zespół Pogodno. W 2004 roku "Budyń" postanowił spróbować swoich sił w karierze solowej. To właśnie wtedy ukazał się jego debiutancki krążek "Kilof". W 2012 roku dołączył do grupy Baby Król.

W swoim dorobku zawodowym Szymkiewicz miał współpracę z takimi artystami jak: Monika Brodka, Varius Manx, czy Natalia Nykiel. To on stworzył tekst do piosenki "Bądź duży".

Zaledwie dzień przed informacją o śmierci artysty, media obiegła informacja o tym, że artysta zaangażował się w nowy projekt. Mowa o singlu zespołu Monofon, którego wokalistą był właśnie Jacek "Budyń" Szymkiewicz.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom Jacka Szymkiewicza składamy najszczersze wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Britney Spears wspólnie z partnerem podzieliła się radosną nowiną. Fani przesyłają piosenkarce gratulacje

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Joanna Opozda przekazała wspaniałe wieści. Aktorka zaczyna wszystko od nowa

O tym się mówi: Pentagon bada sprawę użycia chemikaliów na terenie Mariupola. Czy Rosjanie naprawdę to zrobili