Jak podaje portal "Super Express", w poniedziałek 7 lutego w wieku 82. lat zmarł Zbigniew Namysłowski, legendarny saksofonista, jazzman oraz kompozytor. Informację o jego śmierci podała rodzina na oficjalnym profilu muzyka w mediach społecznościowych.

Kim był Zbigniew Namysłowski?

Zbigniew Namysłowski przyszedł na świat 9 września 1939 roku w Warszawie. W czasie II wojny światowej zginęli jego rodzice, a opiekę nad nim przejęła babcia. Po przeprowadzce do Krakowa rozpoczął edukację w szkole muzycznej, gdzie uczył się grać na fortepianie, a potem na wiolonczeli.

Jego przygoda z jezzem rozpoczęła się w 1957 roku. Początkowo był zafascynowany jazzem tradycyjnym. Grał wówczas na puzonie. Z czasem jednak jego miłością stał się jazz nowoczesny i zamienił puzon na saksofon. Wspólnie z zespołem Andrzeja Trzaskowskiego wyruszył w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych.

W latach 60. powołał do życia własne zespoły Jazz Rockers i Zbigniew Namysłowski Quartet. Z tym ostatnim nagrał płytę "Lola", a w jego całym dorobku znalazło się ponad 30 krążków. Namysłowski należał do grupy najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych. Miał ogromny talent, czego najlepszym dowodem była umiejętność gry na wielu instrumentach, m.in na puzonie, saksofonie (altowym i sopranowym), ale także na flecie.

Poruszająca informacja o śmierci

Informacja o śmierci Zbigniewa Namysłowskiego pojawiła się na jego oficjalnym profilu w mediach społecznościowych. "(...) trudno jest nam podsumowywać jego dokonania, bo to co teraz czujemy to przede wszystkim olbrzymia pustka i rozpacz" - napisali bliscy muzyka.

Pod postem zaroiło sie od setek komentarzy fanów talentu Namysłowskiego. "Jak pewnie wszyscy Jazz fani, ja też czuję się opuszczony i w żałobie. Tak, jego ponadczasowa muzyka pozostanie z nami" - napisał jeden z internautów.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom Zbigniewa Namysłowskiego składamy najszczersze wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Monika Miller przygotowuje się do zabiegu. Podała datę i koszt operacji

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kobieta czekała na pomoc w karetce, niestety jej życia nie udało się uratować. Prokuratura podjęła decyzję w sprawie

O tym się mówi: Jennifer Lopez opisuje prawdziwy powód zerwania z Benem Affleckiem. Szczere wyznanie