Jak podaje portal "Jastrzęb Post", w wieku 62 lat odszedł gitarzysta i założyciel zespołu TSA, Andrzej Nowak. Informacja o jego śmierci pojawiła się w mediach społecznościowych we wtorek 4 stycznia, przekazana przez jego najbliższych.

Nie żyje Andrzej Nowak

We wtorek 4 stycznia rodzina Andrzeja Nowaka podzieliła się w mediach społecznościowych druzgocącą wiadomością o śmierci gitarzysty i założyciela TSA. W poruszającym wpisie nie podano przyczyny śmierci muzyka. Nieco więcej światło na tę kwestię rzuca post zamieszczony na stronie zespołu. Wynika z niego, że Nowak zmarł po "długiej i ciężkiej chorobie".

W social mediach pojawiło się wiele wpisów żegnających muzyka. Jeden z nich zamieścił między innymi prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski, który określił Andrzeja Nowaka "wybitnym rockmenem" oraz "gitarzystą jakich mało".

Andrzeja Nowaka żegnali także fani, których informacja o jego śmierci zaskoczyła i poruszyła. Wielu zapewniało, że nigdy go nie zapomni, bo "wielkich ludzi się nie zapomina".

Kim był Andrzej Nowak?

Andrzej Nowak urodził się 9 kwietnia 1959 roku w Opolu. Największą popularność przyniosły mu występy w zespole TSA, którego był założycielem. Kapela powstała w 1978 roku i uznawana jest za jedną z pierwszych w naszym kraju, które grały heavy metal. Nazwa zespołu była skrótem od słów "Tajne Stowarzyszenie Abstynentów".

Andrzej Nowak był nie tylko gitarzystą, ale także zajmował się komponowaniem. Był również producentem muzycznym. Gitarzysta założył w 1999 roku założył zespół Złe Psy. W 2001 roku ponownie dołączył do TSA.

Rodzinie, bliskim, przyjaciołom i fanom muzyka składamy kondolencje.

To też może cię zainteresować: Jacek Kurski nie szczędził gwiazdom sylwestra pieniędzy. Na jakie honoraria mogli liczyć Maryla Rodowicz, Sławomir i Zenek Martyniuk

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Książę Karol chwali księcia Williama i księcia Harry'ego. Czy to "ręka na zgodę" w stronę młodszego syna

O tym się mówi: Pojawił się ważny apel dotyczący pochówku. Czy zostanie wprowadzony obowiązek kremacji i kogo on obejmie