Jak podaje portal "Super Express", nie żyje Danuta Muszyńska-Zamorska. Artystka odeszła w wieku 90. lat. Informację o jej śmierci przekazał Związek Artystów Scen Polskich.

Kim była Danuta Muszyńska-Zamorska

Danuta Muszyńska-Zamorska przyszła na świat 1931 roku w Środzie Wielkopolskiej. Była absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi, gdzie uzyskała dyplom artysty plastyka z zakresu tkactwa dekoracyjnego. W swojej działalności artystycznej postawiła głównie na malarstwo akwarelowe oraz olejne. Motywem przewodnim jej prac było macierzyństwo oraz portrety dzieci.

W latach 80. i 90. ubiegłego wieku jej prace były prezentowane zarówno w kraju, jak i poza jego granicami - wszystko w ramach cyklu "Dzieci świata". Na koncie artystki znajduje się około 200 wystaw w Polsce i za granicą. Jej dzieła można było zobaczyć między innymi w Niemczech, Czechach, Bułgarii, Kanadzie i Belgii.

Nie żyje Danuta Muszyńska-Zamorska

W 2007 roku artystka wspólnie z mężem zamieszkała w Domu Artysty w Skolimowie. Informację o jej śmierci przekazał Związek Artystów Scen Polskich, zamieszczając w mediach społecznościowych poruszający pożegnalny wpis. Przypomniano, że reprodukcje jej obrazów znalazły się na pocztówkach wydanych przez Pocztę Polską.

Przypomniano również, że artystka bardzo chętnie włączała się w akcje charytatywne. Jej obrazy oraz plakaty często wystawiane były na aukcje, z których dochód przeznaczany był na fundusz Domu Artystów Weteranów w Skolimowie.

W pamięci swoich współpracowników zapisała się, jako "zawsze pogodna, uśmiechnięta i elegancka artystka".

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom zmarłej artystki składamy kondolencje.

To też może cię zainteresować: Nowe informacje w sprawie nagłego odejścia Żory Korolyova. Prokuratura dysponuje wynikami sekcji. Co ustalono

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kasia Tusk spędziła tegorocznego Sylwestra zupełnie inaczej niż zwykle. Na szczęście mogła liczyć na pomoc Donalda Tuska

O tym się mówi: Powód, dla którego powinieneś pomyśleć dwa razy przed naładowaniem telefonu w łóżku. Ta nastolatka dostała nauczkę