Jak podaje portal "Goniec", w wieku 89. lat zmarł Bohdan Sienkiewicz. Dziennikarz był współtwórcą kultowego już programu "Latający Holender" i propagatorem edukacji morskiej. Informację o śmierci dziennikarza przekazał Press Club Polska.

Zmarł Bohdan Sienkiewicz

Press Club Polska w mediach społecznościowych przekazał smutną wiadomość o śmierci Bohdana Sienkiewicza. W poruszających słowach pożegnano zmarłego dziennikarza, dziękując mu za znajomość, "wspólną pracę, żarty i wartościowe spory".

Bohdan Sienkiewicz urodził się 10 września 1931 roku w Stolinie. W 1951 roku rozpoczął studia na Wydziale Morskim Wyższej Szkoły Handlu Morskiego w Sopocie. W 1956 roku uzyskał tytuł magistra ekonomiki transportu morskiego w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Sopocie. Jego edukacja się na tym nie skończyła.

W latach 70. ubiegłego wieku zdecydował się na kolejne studia, tym razem w łódzkiej Wyższej Szkole Filmowej Teatralnej i Telewizyjnej. Swój film dyplomowy "80 dni na Darze Pomorza" poświęcił bliskiej mu tematyce żeglugi.

Większość swojego życia spędził w Gdyni, gdzie współpracował z tygonikiem "Polish Maritime News". Był też współtwórcą programu "Latający Holender", który widzowie mogli oglądać na antenie TVP w okresie od 1967 do 1993 roku.

Bohdan Sienkiewicz/YouTube @Kelly festre
Bohdan Sienkiewicz/YouTube @Kelly festre
Bohdan Sienkiewicz/YouTube @Kelly festre

Był również twórcą filmów opowiadajacych o Afryce, a także programów podróżniczych z cyklu "Dookoła świata". Przez okres czterech lat pracował jako korespondent Polskiego Radia i TVP. W latach 1965-71 był zastępcą redaktora naczelnego gdańskiego oddziału TVP, a przez kolejne 5 lat redaktorem naczelnym.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom zmarłego Bohdana Sienkiewicza składamy najszczersze wyrazy współczucia.

To też może cię zainteresować: Nie każdy otrzyma pieniądze z 500 plus w tym miesiącu. Trzeba pamiętać o zmianach, które wprowadzono w świadczeniach. O co dokładnie chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Macierzyństwo jest ciężkim kawałkiem chleba! Małgorzata Rozenek-Majdan wyznała szczerą prawdę. Internauci oburzeni

O tym się mówi: Kolejny lockdown obejmie tylko niezaszczepionych? Jasne stanowisko rzecznika nie pozostawia najmniejszych wątpliwości