Jak podaje portal "Super Express", Bronisław Pawlik został przez widzów zapamiętany głównie z ról w komediach Stanisława Barei, widzowie mogli go podziwiać w "Misiu", "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" i w "Zmiennikach". Wystąpił także w "Lalce", "Karierze Nikodema Dyzmy", "Stawce większej niż życie", a także w jednej z dobranocek.

Słowa, które padły... albo nie

Sporą popularność Bronisław Pawlik zawdzięczał również pierwszej polskiej dobranocki emitowanej w TVP, pod tytułem "Miś z okienka". Do historii przeszła już anegdota mówiąca, że Pawlik stracił pracę w dobranocce za słowa "A teraz drogie dzieci pocałujcie misia w d***". Nie wiadomo jednak, czy jest ona prawdziwa, czy też nie.

Bronisław Pawlik/YouTube @SE
Bronisław Pawlik/YouTube @SE
Bronisław Pawlik/YouTube @SE

Zdaniem Stanisława Wyszyńskiego, który również był prowadzącym "Misia z okienka", wspomniane słowa były jedynie wymysłem prezentera pogody Czesława Nowickiego, który przez widzów nazywany był "Wicherkiem". Spekuluje się, że odejście Pawlickiego z dobranocki podyktowane było obawą, że zostanie zaszufladkowany w tej roli.

Bronisław Pawlik życie i śmierć

Bronisław Pawlik ukończył Studio Dramatyczne Iwona Galla, które teraz jest Akademią Sztuk Teatralnych w Krakowie. Jego trwająca przez pół wieku kariera aktorska to obok teatru również gra w filmach i serialach. Ożenił się z Anielą Świderską-Pawlik, również aktorką. Para doczekała się narodzin córki Anny.

Małżeństwo Pawlików niestety nie przetrwało. Aktor był uzależniony od alkoholu, co przełożyło się na złą atmosferę w domu. Bronisław Pawlik nie porzucił nałogu nawet po wylewie, którego doznał w 1998 roku.

Aktor pod koniec życia zamknął się w czterech ścianach i niechętnie wychodził. Przerażała go rzeczywistość. Bronisław Pawlik zmarł na raka żołądka. Jego ciało spoczęło na Starych Powązkach w Warszawie. Jego grób jest bardzo prosty. Widnieją na nim wyłącznie imię, nazwisko oraz daty urodzenia i śmierci.

Grób Bronisława Pawlika/YouTube @SE
Grób Bronisława Pawlika/YouTube @SE
Grób Bronissława Pawlika/ YouTube @SE

Spodziewaliście się tak prostego grobu?

To też może cię zainteresować: Odeszła od nas aktorka znana między innymi z „Akademii policyjnej”. To ogromna strata

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: IMGW wydało pilne ostrzeżenie dla 12 województw. Duża szansa na trudne warunki atmosferyczne. Szczególnie ważne informacje dla kierowców

O tym sie mówi: Dwuletnia Mia marzy o zrobieniu pierwszego kroku. Bez twojej pomocy jej się to nie uda