"Pomponok" donosi, że pamięć o absolutnie wyjątkowej i jednej z największych gwiazd polskiej sceny muzycznej Irenie Jarockiej jest wciąż żywa, a uczczona została w sposób, na jaki długo czekali jej bliscy.

Była wspaniałą artystką, żoną i mamą

Każdy, kto straci współmałżonka wie, jak bardzo doskwiera tęsknota i uczucie samotności. Wspomnienia niosą wówczas do wspólnie spędzonych chwil, wspólnie ukochanych miejsc, a pamięć o ukochanej osobie jest żywa do końca.

Niespodziewane odejście Ireny Jarockiej było potężnym szokiem dla rodaków i potworną stratą dla najbliższych. Artystka zmagała się z nowotworem mózgu, który nie rozdawał w tej grze uczciwie kart. Park na warszawskim Tarchominie stał się dla jej najbliższych symbolem ich wspólnych spacerów i rozmów. To tam właśnie piosenkarka "ładowała baterie", uwielbiała tam spacerować i porządkować myśli. Jej mąż Michał Sobolewski ze wzruszeniem wspomina, dlaczego to miejsce ma dla niego tak ogromne znaczenie.

Mieszkaliśmy niedaleko. Irena tam spacerowała, widywała się z sąsiadami. To był jej azyl, miejsce, w którym porządkowała myśli i gdzie żegnaliśmy się przed jej odejściem.

Gdy Irena Jarocka rozwijała swoją karierę i cieszyła się sławą, Michał Sobolewski odłożył karierę naukową na bok i zajął się domem i ich wspólnym dzieckiem. Jak wspominała kiedyś w wywiadzie, gdy koncertowała, mąż roztaczał opiekę nad ich córką Moniką, godził pracę zawodową z prowadzeniem ich wspólnego domu.

Irena Jarocka/źródło: YouTube
Irena Jarocka/źródło: YouTube
Irena Jarocka/źródło: YouTube

Role się odwróciły, gdy mąż artystki otrzymał propozycję pracy w Stanach Zjednoczonych nad niesamowitą w czasach 80. sztuczną inteligencją. Zostawiając w Polsce karierę i przyjaciół pojechała z mężem do USA, by tam zająć się córką, nim i domem. Po powrocie do Polski, osiedlili się niedalego Tarchomina, który stał się dla nich azylem.

Las na Tarchominie został nazwany imieniem Ireny Jarockiej, co niezwykle wzruszyło najbliższych artystki.

Co o tym sązicie?

O tym się mówi: 30-letnia Paulina wyszła z domu i do tej pory nie wróciła. Kontakt się urwał, a policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach

Zerknij: Ministerstwo Zdrowia ostrzega Polaków. Sprawa jest niezwykle ważna dla naszego zdrowia