Paweł i Łukasz Golec to niezwykły muzyczny duet, prywatnie bracia bliźniacy. Frontmeni grupy Golec uOrkiestra są silnie emocjonalnie związani nie tylko ze sobą wzajemnie, ale także z ich mamą, o którą dbają jak tylko mogą najlepiej. Jakiś czas temu ufundowali remont jej domu, którego celem była nie tylko rewitalizacja, ale przede wszystkim dostosowanie budynku do potrzeb kobiety. Artyści przyznali, że zależało im na tym, by matka czuła się w swoim ukochanym domu bezpiecznie i by to wyjątkowe miejsce wyglądało perfekcyjnie.

Źródło: screen Youtube BESKIDLIVE TV
Irena Golec; Źródło: screen Youtube BESKIDLIVE TV

Pani Irena Golec, mama muzykalnych bliźniaków, jest pełną życia, charyzmatyczną aktorką i wodzirejką. Jak przyznali bracia Golec, ikry, witalności i pozytywnego nastawienia do życia mógłby pozazdrościć jej niejeden młody człowiek. Jednak zdrowy duch nie idzie w parze z w pełni zdrowym ciałem- seniorka rodu Golców miała kilkukrotnie operowane biodro i kolano. Mimo to kobieta cieszy się świetną formą. Synowie jednak bardzo obawiają się o zdrowie Ireny Golec. Jak czytamy na łamach portalu Pikio, bliźniacy stanęli przed dramatycznie trudną decyzją. Mimo dobrego stanu zdrowia matki, świadomość, że jest w grupie ryzyka ze względu na wiek, spędzała Łukaszowi i Pawłowi sen z powiek.

Obawiając się o zarażenie mamy koronawirusem, bracia Golec zadecydowali, że ograniczą z nią kontakty. Decyzję tę poprzedziły liczne dyskusje i długa narada z pozostałymi członkami rodziny. W trosce o zdrowie mamy ostatecznie bliźniacy zdecydowali się nie odwiedzać jej przez jakiś czas, co było bardzo trudną decyzją dla nich obu. Nie oznacza to jednak całkowitej rezygnacji z kontaktów- panowie rozmawiają z Panią Ireną przez telefon i pomagają jej dowożąc zakupy czy załatwiając za nią wszelkie możliwe sprawy.

Źródło: screen Youtube Fakt24.pl
Bracia Golec z małżonkami; Źródło: screen Youtube Fakt24.pl

Bracia Golec stali się w ostatnich dniach przedmiotem ożywionej dyskusji w mediach oraz przestrzeni publicznej za sprawą ogromnego wsparcia finansowego o jakie wnioskowali do Funduszu Wsparcia Kultury. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało muzykom zawrotną kwotę 1,9mln złotych. W wyniku bardzo negatywnego odbioru społecznego sparwy, wypłaty środków z Funduszu zostały zablokowane. Sprawa jest rozwojowa.

Warto wiedzieć: Zaskakujące wyznanie byłego kochanka Maryli Rodowicz. Tego się po niej nie spodziewaliśmy

Bądź na bieżąco z "Życiem": Znany zakonnik komentuje Strajk Kobiet i skandal w Kościele. Padły mocne słowa

To Cię zainteresuje: Prognoza pogody na weekend. Czy czeka nas atak zimy