Jak podaje portal "Pikio", uroczystości żałobne zaplanowano w dwóch miastach: Lublinie i Warszawie. Ostatnie pożegnanie wielkiego artysty rozpocznie się mszą świętą w intencji zmarłego Piotra Szczepanika. Wielbiciele piosenkarza będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu za pośrednictwem transmisji internetowej.

Ostatnie pożegnanie Piotra Szczepanika

Nie ma chyb nikogo, kto coć raz nie słyszał jednej z piosenek Piotra Szczepanika. Jest on autorem takich hitów jak: "Goniąc kormorany", "Żółte kalendarze", czy "Nigdy więcej". Artysta przez bardzo długi czas zmagał się z ciężką chorobą, którą ostatecznie przegrał. Piosenkarz odszedł w wieku 78 lat.

Już kilka dni temu media informowały, że ostatnie pożegnanie Piotra Szczepanika odbędzie się w Lublinie, z którym artysta był związany przez lata, a także w Warszawie. Nabożeństwo w Archikatedrze Lubelskiej już trwa.

YouTube

Piotr Szczepanik spocznie na warszawskich Powązkach

Ciało Piotra Szczepanika ma spocząć na warszawskich Starych Powązkach. Uroczystości pogrzebowe zaplanowane na 18:00. Kondukt żałobny wejdzie bramą IV zlokalizowanej od ulicy Powązkowskiej. Rodzina artysty zaapelowała do wszystkich uczestników pogrzebu o nieprzynoszenie ze sobą kwiatów, a pieniądze przeznaczyć zamiast na wiązankę to na Fundację Onkologii Lubelskiej "Razem".

Transmisję z Archidiecezji Lubelskiej można oglądać za pośrednictwem przekazu internetowego. Przed trumną Piotra Szczepanikę stoją w uroczystej warcie strażnicy miejscy. Uczestnicy pogrzebu mają na sobie maseczki, zgodnie z obowiązującymi wymogami reżimu sanitarnego.

Lublin upamiętnił Piotra Szczepanika

Lublin pożegnał Piotra Szczepanika odegraniem przez hejnalistę z balkonu lubelskiego ratusza jednego z największych hitów artysty - piosenki "Kochać". Następnie odegrano piosenkę "Cisza" i opuszczono flagę do połowy masztu na znak żałoby.

Jak podoba się wam sposób upamiętnienia Piotra Szczepanika przez Lublin?

To też może cię zainteresować: Sanktuarium w Łagiewnikach. Bardzo ważny apel płynie od tamtejszych duchownych. Co się stało

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Sensacja w „M jak Miłość”! Rafał Mroczek ma dość, nie chce grać w pikantnych scenach z Kasią Cichopek, o co chodzi

O tym się mówi: Trudne chwile mieszkańców jednej z miejscowości w Polsce. Wśród ofiar dziecko