Na przestrzeni ostatnich lat brytyjska rodzina królewska urosła do rangi prawdziwych celebrytów. W mediach non stop pojawiają się plotki na temat któregoś z Royalsów, a w samym Londynie trudno jest trafić na miejsce, w którym nie będzie można kupić jakiegoś przedmiotu z ich podobizną. Nie każdy jednak wie o co najmniej dziwnych zasadach, których każdy na królewskim dworze zobowiązany jest przestrzegać.

Torebka prawdę ci powie

By uniknąć niezręcznych sytuacji, królowa porozumiewa się ze swoją obstawą różnego rodzaju gestami. Należą do nich także manewry wykonywane torebką. Jeśli Elżbieta II przełoży torebkę z ręki lewej do prawej, oznacza to, że należy zakończyć przedłużającą się konwersację z rozmówcą. Natomiast jeśli podczas posiłku położy torebkę na stole, to spotkanie powinno dobiec końca w ciągu najbliższych pięciu minut.

Eleganccy do bólu

Jedną z najdziwniejszych zasad obowiązujących członków rodziny królewskiej jest posiadanie wyprasowanych sznurowadeł. Służba ma obowiązek prasować ten element obuwia, a każdy jego właściciel musi tego dopilnować.

Przy stole na królewskim dworze panują określone zasady
Przy stole na królewskim dworze panują określone zasady

Możesz nie zdążyć zjeść obiadu

Jeśli komuś udało się dostąpić zaszczytu spożycia posiłku w towarzystwie królowej, nie oznacza to, że faktycznie zdąży się najeść. Jeśli monarchini skończy jeść jako pierwsza, lub z jakiegoś powodu zrezygnuje z kontynuowania posiłku, wszyscy goście przy stole zobowiązani są zrobić to samo. Dotyczy to również przebywających przy stole książąt i księżnych.

Nie wszystkie zabawy są dozwolone

Royalsi to poniekąd również zwykli ludzie, którzy tak jak wszyscy inni, mogą chcieć rozerwać się przy przyziemnych czynnościach, takich jak granie w gry planszowe. Najpopularniejsza z nich jest jednak zakazana, z uwagi na możliwe przy rywalizacji złośliwości. Mowa o Monopoly.

Doczekanie się rozmowy z królową nie jest proste
Doczekanie się rozmowy z królową nie jest proste

Długa kolejka do rozmowy z królową

Podczas oficjalnych kolacji należy przestrzegać szeregu zasad. Jedna z nich dotyczy kolejności rozmów z królową przy stole. Przyjęło się, że władczyni rozpoczyna rozmowę z osobą siedzącą po jej prawej stronie, a do rozmówcy po lewej stronie przechodzi dopiero w czasie drugiego dania.

Zobacz także: Ślub Martyny Wojciechowskiej niebawem? Wszystko na to wskazuje, internauci nie mają żadnych wątpliwości

Może cię zainteresować: William i Harry doszli do porozumienia. Wspólnie zaczynają nowy projekt. O co chodzi

Koniecznie sprawdź: Nad Polskę nadciągają trąby powietrzne i burze. IMGW wydało alerty najwyższego stopnia. Gdzie będzie najgorzej