Jak podaje portal "W TV", Gienek Loska zaskarbił sobie sympatię widzów udziałem w programie "X factor" swoją naturalnością, skromnością oraz niespotykanym talentem muzycznym. Wygrał program i nagrał dwie płyty utrzymane w klimacie bluesowo-rockowym. Wszystko legło w gruzach 5 maja 2018 roku, kiedy artysta miał wylew. Bliscy Gienka do dziś walczą o jego powrót do zdrowia. Nadal potrzebują pomocy.

Gienek Loska potrzebuje pomocy

Szybka interwencja służb medycznych sprawiła, że Gienka udało się uratować, choć artysta przez długi czas był w stanie śpiączki. Wszyscy mieli nadzieję, że artyście uda się szybko wrócić do zdrowia i na scenę. Niestety walka o jego zdrowie nadal trwa. W tym trudnym czasie przy Gienku jest jego żona, Agnieszka Stawicka.

" Wielu lekarzy dawno postawiło na nim krzyżyk, a on się nie daje" - powiedziała w rozmowie z portalem "Onet" żona Gienka Loski. Choroba dopadła Gienka, kiedy przebywał w rodzinnej miejscowości Białooziersku na Białorusi. Odwiedzał mamę. Zamiast powrotu do domu, Gienek trafił na stół operacyjny. I choć dzić artysta nie jest już w śpiączce jego stan jest nadal bardzo poważny.

" Jego stan neurologiczny jest poważny, ale on słucha, słyszy, porozumiewa się z nami oczami. A jak mruga, to tak pięknie… To bardzo wzruszające, że tak się do tego przykłada. Odpowiada w ten sposób na tyle, na ile może"- zdradziła Agnieszka Stawicka.

YouTube

Odpowiedź na apel o pomoc

Fani Gienka Loski chętnie angażują się w pomoc artyście. W akcję zaangażowała się także Polska Fundacja Muzyczna, która zajmuje się zbieraniem funduszy na pomoc Gienkowi. "Polska Fundacja Muzyczna jest organizacją pożytku publicznego, której celem jest niesienie pomocy Ludziom Muzyki znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej" - czytamy na stronie fundacji.

YouTube

Dzięki tej niezbędnej pomocy finansowej Gienek będzie mógł łatwiej wracać do zdrowia. Jeśli chcecie pomóc kliknijcie tutaj.

Macie nadzieję, że Gienkowi uda się wrócić na scenę?

To też może cię zainteresować: Ministerstwo wystosowało pilny apel do Polaków. Sytuacja jest bardzo poważna, a może być jeszcze gorsza. Szykują się zmiany

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wiadomo, kto pojawi się w nowym sezonie „Rolnik szuka żony”! Wśród uczestników jedna rolniczka

O tym się mówi: MEN wprowadza nowe zasady funkcjonowania szkół w roku szkolnym 2020/2021. Dyrektor jednej ze szkół komentuje