Jak podaje portal „Pikio”, Kora do samego końca starała się walczyć o swoje życie i zdrowie. Choć choroba odbierała jej siły, wciąż miała plany i marzenia. Chciała wrócić do pracy, spotykać się z fanami i tworzyć dla nich przeboje.

Wieczny spoczynek

Kora spoczęła na Starych Powązkach 8 sierpnia 2018 roku 8 sierpnia 2018 roku. W uroczystościach pogrzebowych wzięło wówczas udział wielu jej fanów. W trakcie uroczystości rozbrzmiewały jej utwory „Czarna Madonna” czy „Się ściemnia”.

Jej grób wyróżnia spośród innych. Na miejsce jej wiecznego spoczynku znajduje się na obrzeżach cmentarza. Spoczęła w kwaterze K-14-7, w lewej części cmentarza, niedaleko mogił smoleńskich. Wyróżni się kolorami oraz bluszczem, który układa się w kształt łuku.

Pikio

Niezwykłe uczczenie pamięci Kory

Odwiedzający miejsce spoczynku Kory zawsze dbają, żeby w wazonach były świeże kwiaty – białe i czerwone. Nie brakuje także czerwonych i różowych róż, listów i pamiątek. Jako, że piosenkarka kochała przyrodę, jej bliscy postanowili zrobić w pobliżu jej grobu karmnik dla zwierząt.

Pikio

Poza grobem na Starych Powązkach dla fanów ważne jest jeszcze jedno miejsce – mural Kory mieszący się na ul. Nowy Świat 18/20. Po przekroczeniu dwóch bram na Nowym Świecie można podziwiać mural Bruna Althamera. Autor chciał, żeby gałęzie zmieniła się z upływem pór roku, tworząc „fryzurę” artystki. Zwłaszcza jesienią widok zachwyca, choć i teraz, w lipcu widok zapiera dech w piersiach.

Pikio

Kora we wspomnieniach

„Z Korą było jak z kobietą z krwi i kości. Miała ogromny temperament. Uważała, że jej zdanie jest najważniejsze. Zachowywała się jak królowa, nie była demokratką w życiu codziennym. Miała swój dwór, a ja byłem księciem małżonkiem, nie jest to najlepsza pozycja, ale trzeba ją mężnie znosić” - tak Korę wspominał jej mąż Kamil Sipowicz..

„To nie była idylla, nie przetrwalibyśmy 40 lat. Były spięcia, kłótnie, awantury. Były różne dramatyczne sytuacje. Może zostaną kiedyś opowiedziane. Zawsze się kochaliśmy, zawsze jak się rozstawaliśmy i witaliśmy się potem, to było święto” – dodał.

Jak podoba się wam miejsce spoczynku Kory?

To też może cię zainteresować: Co czeka nas na jesień? Krzysztof Jackowski nie ma złudzeń, że mamy powody do strachu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Antek Królikowski wybrał już nową partnerkę? W kim zakochany jest popularny aktor

O tym się mówi: Matury będą jeszcze trudniejsze. Ministerstwo Edukacji Narodowej ujawnia, co się zmieni