Jak podaje „Super Express”, niezapomniany Bruner ma spocząć na cmentarzu na warszawskich Powązkach. Syn Emila Karewicza w rozmowie z dziennikiem zdradził, że na grobowcu znajdzie się odlew twarzy aktora, który będzie jego ważną częścią. To jednak nie wszystko.

Pożegnanie aktora

Znany z roli Brunera, Emil Karewicz zmarł 18 marca, jednak rodzina ze względu na pandemię koronawirusa zdecydowała się odłożyć pogrzeb aktora do momentu aż udział w nim będzie mogło wziąć więcej osób. Karewicz spocznie na Warszawskich Powązkach Wojskowych w Alei Zasłużonych 23 czerwca.

Uroczystości żałobne aktora mają się rozpocząć o 13, a pogrzeb gwiazdy serialu „Stawka większa niż życie” będzie miał charakter państwowy. Syn Emila, Krzysztof Karewicz cieszy się, że wielbiciele jego ojca będą mieli okazję go pożegnać. On sam zamierza w dość wyjątkowy sposób upamiętnić tatę.

„Mam maskę twarzy taty, która była zrobiona za jego życia na potrzeby Muzeum Hansa Klossa w Katowicach. Muzeum to zostało zamknięte, a odlew mam w domu. Teraz planuję zrobić z brązu odlew. Wkomponuję go w pomnik taty” – zdradził.

YouTube

Odeszła legenda

Po wojnie ukończył Studio Dramatyczne Iwo Galla. Można go było podziwiać na scenach teatrów: Ateneum, Dramatycznym, a od 1967 roku również Ludowego. Na swoim koncie maił kilkadziesiąt ról teatralnych, jednak dopiero srebrny ekran przyniósł mu największą rzeszę fanów.

Popularność Emilowi Karewiczowi przyniosła rola SS-Obersturmführera w filmie „Jak rozpętałem II wojnę światową". Do jego niezapomnianych kreacji należy również rola Brunera w serialu „Stawka większa niż życie” oraz rola Jagiełły w „Krzyżakach”.

YouTube

Co sądzicie o sposobie upamiętnienia Emila Karewicza przez jego syna?

To też może cię zainteresować: Eva Minge opublikowała niezwykle poruszające wyznanie na swoim Instagramie. Fani są wstrząśnięci

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: TVN zamierza wskrzesić jeden z największych hitów swojej dawnej ramówki z Agnieszką Dygant. Fani serialu oszaleją z radości

O tym się mówi: IMGW ostrzega przed niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi. Wydano ostrzeżenia