Jak podaje portal „Pikio”, pogoda może być naprawdę niebezpieczna nie tylko dziś, ale także w ciągu długiego weekendu. Mieszkańcy całego kraju powinni zachować szczególną ostrożność i śledzić prognozy pogody.

Pogoda we wtorek

We wtorek mieszkańcy północnej i zachodniej części kraju będą mogli cieszyć się słoneczną aurą. W pozostałej części kraju przewiduje się zachmurzenie duże i umiarkowane. W Małopolsce, na Podkarpaciu, Podlasiu i Suwalszczyźnie występować będą przelotne opady deszczu oraz burze. W trakcie burz może spaść do 35 mm wody. Po południu możliwy grad.

Pierwszy stopień zagrożenia meteorologicznego przewidziano dla całego województwa podkarpackiego i lubelskiego, dla południowej części Małopolski oraz wschodniej części Mazowsza i Podlasia. W burzach może silniej powiać, w porywach nawet do 75 km na godzinę.

IMGW

Aura w środę

W środę możemy spodziewać się dużego zachmurzenia z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie będą występować przelotne opady deszczu, lokalnie mogą występować burze. Opady będą nasilać się i obejmą także centrum kraju, aż po Opolszczyznę, Wielkopolskę i Zatokę Gdańską.

W trakcie burz może spaść do 30 mm wody. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, jedynie w burzach może osiągnąć prędkość do 70 km/h. Na zachodzie i w centrum termometry pokażą od 16 do 22 stopni, na wschodzie od 22 do 27 stopni.

Uroczystość Bożego Ciała niestety nie zapowiada się w prognozach pogody lepiej. Będzie przelotnie padać, a lokalnie występować będą burze z opadami gradu.

Alarm 1-szego stopnia

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia, w związku z tym, że występować będą warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą w sposób bezpośredni powodować straty materialne, zagrożenie życia i zdrowia.

Wiele wskazuje na to, że i długi weekend upłynie nam pod znakiem niebezpiecznej pogody. Nie ma więc co planować spędzania czasu w plenerze.

IMGW

Macie już plany na długi weekend?

To też może cię zainteresować: Mieszkańcy próbują dojść do siebie po niedzielnej trąbie powietrznej. Myśleli, że dojdzie do najgorszego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gdańsk: dzisiaj będzie pochmurno. A jak kształtuje się stan zanieczyszczenia powietrza w mieście?

O tym się mówi: Dobra wiadomość dla emerytów: już w przyszłym roku mogą spodziewać się dodatkowych pieniędzy