Jak podaje portal „Fakt”, po tym, jak dyrektor Tomasz Kowalczewski zablokował listę przebojów, którą wygrała piosenka Kazika, pracę rzucają kolejni dziennikarze od lat związani ze stacjom. Odeszli już Marek Niedźwiedzki, Marcin Kydryński, Hirek Wrona i Piotr Metz. Do całej sprawy odniósł się między innymi Michał Wiśniewski. Padły mocne słowa.

Mocne słowa

Michał Wiśniewski, choć jego piosenki nigdy nie znalazły się w zestawieniu Trójki, nie kryje, że ostatnie wydarzenia go oburzyły. „Jednym słowem to „kur...”. To bardzo słaba sytuacja, ale myślę, że powinniśmy być już przyzwyczajeni do formuły „moja racja jest mojsza”. Słyszałem piosenkę Kazika i uważam, że jest ona, jak zwykle, genialna” – powiedział lider Ich Troje w programie „Koronawirus. Raport Faktu”.

Zdaniem Michała Wiśniewskiego całe zamieszanie z piosenką „Twój ból jest większy niż mój” ma podłoże polityczne. „To, co się wydarzyło, jest bardzo brzydkie, tym bardziej że piosenka jest trafiona w punkt, jest na czasie. Lista Przebojów Programu 3 to tak naprawdę lista Marka Niedźwieckiego. Ta szarpanina automatycznie pokazuje więc, że doszło do zlecenia politycznego” – powiedział wokalista.

YouTube/Pyta nie bładzi

To koniec Trójki

Michał Wiśniewski przyznał, że w młodości słuchał Trójki i podkreślił, że także dzięki tej stacji pokochał polską muzykę. „Byłem wielkim fanem Trójki, bo to była jedyna stacja, która kształtowała gusta i puszczała muzykę, do której nie było dostępu. Pewnie nie rozkochałbym się w polskiej muzyce, nie znał Maanamu, Lady Pank, gdyby nie Trójka” – powiedział.

Jednocześnie lider Ich Troje zauważył, że jego zdaniem nieuchronny jest koniec tej stacji. „Ciężko jest odbudować coś takiego. Nawet gdyby zmieniła się władza” – stwierdził Michał Wiśniewski. Dodał również, że paradoksalnie całe zamieszanie pozytywnie wpłynęło na popularność piosenki Kazika.

YouTube/Plotki Rozrywka

Jesteście podobnego zdania, co Michał Wiśniewski?

To też może cię zainteresować: Krystyna Janda ujawniła tajny dokument. To jej odpowiedź na usunięcie z listy przebojów piosenki Kazika

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niezwykłe objawienie Jezusa Chrystusa jak magnes przyciągnęło tłumy ludzi. Co ono oznacza